Najdi forum

Operacija

Pozdravljeni!
Leta 2007 sem bila pri vas na pregledu in dobila diagnozo: Safeno femoralno ustje razširjeno, insuficientno. Vena sefena magna na stegnu je mestoma razširjena, mestoma primerno široka. Na goleni oddaja veje, ki so varikozno spremenjene. Dg: Varices VSM sin
Takrat ste mi predlagali endovensko laserko zaporo VSM.
Od takrat nosim kompresijke nogavice, jemljem poleti Detralex, večjih težav nimam (razen estetskih). Glede na to, da me je strah operacije, me zanima do kdaj lahko odlašam s posegom (imam 38 let) oz. kdaj se je najbolj primerno odločit za poseg? Hvala za vaš izkušen nasvet. Lp

Spoštovani!

Krčne žile niso nevarno obolenje. Vendar imajo kot vsa kronična obolenja nagnjenje k slabšanju. Če sem vam svetoval operacijo, po tem, ko sem opravil ultrazvok, pomeni, da je bila glavna povrhnja vena razširjena in v njej obratni pretok krvi. To pomeni, da se bo postoma stanje slabšalo. Prvi zaplet bo otekanje noge, sprva le zvečer in ob toplem vremenu. Nato pogosteje. Kasneje se bo pojavilo temnejše obarvanje kože na notranji strani gležnja. Ta sprememba pa z operacijo več ne izgine. V povprečju se vsako leto pri 5% bolnikov stanje poslabša za eno stopnjo. Torej od vidnih krčnih žil do otekanja je ena stopnja. Od otekanja do kožne obarvanosti je druga stopnja. Temu sledi lahko golenska razjeda, ki se dolgo ne zaceli. Tedaj je pa operacija neizbežna.
To se pravi vsako leto odlašanja poveča možnost za zaplete 5%.
Sodobne operacije z laserjem ali radiofrekvenco so popolnoma neboleče. Iz dela vas odtrgajo le za nekaj dni. In za enkrat so pri nas zastonj. Verjemite, dolgo ne bo tako…

Lep pozdrav!

Hvala za odgovor. Se bom kar odločila za operacijo. Lp

New Report

Close