Najdi forum

valvuloplastika

Zasledila sem, da se da težave s krčnimi žilami reševati tudi z valvuloplastiko (http://www.vestnik.szd.si/st2-2/st2-2-091-96.htm
in
http://www.zzb-szd.org/KVIsmernice.htm – tukaj sem vas celo našla med avtorji :-)).

Domnevam, da je to najmanj invazivna metoda in me zato seveda privlači kot možnost za rešitev mojih težav. Sicer zaenkrat ni zapletov, na UZ pregledu pri dr. Kozaku pa sva se pogovarjala o tem, da naj v naslednjih 10 letih predvidevam operacijo.

Zanima me, če se pri nas izvaja valvuloplastika, zanimajo me podrobnosti o postopkih. Kot razumem, se veno ob zaklopki podpre (z manšeto? s šivi?), ko pa zaklopka bolje funkcionira, kri ne zastaja več in težave se omilijo. In da je celo dovolj, da se podpre eno ali dve ključni zaklopki. Zanima me, če je to dobra možnost, da se odstranitev ven oziroma druge bolj invazivne operacije vsaj odgodijo, če že ne postanejo nepotrebne.

Morda mi lahko napišete kakšen link, kjer bi se lahko več poučila o tem?

Seveda razumem, da je pred kakršnim koli posegom nujen pregled z UZ in da se šele potem da reči, kakšen poseg bi bil primeren. Vseeno pa me zanima čimveč o tej možnosti

Spoštovani!

V kirurgiji ven je veliko “novih” idej. To je razumljivo, ker je klasična operacija, ki se izvaja okoli 100 let, res nekoliko preveč zahtvena. Saj veste: bolnišnica, taka ali drugačna narkoza, operacijska, ležanje itd. Nihče tega ne želi, če ni res nujno.
Ideja o valvuloplastiki je bila živa približno deset let nazaj, ko še ni bilo modernih posegov z laserjem ali radiofrekvenco. Danes pa te metode na kongresih ne omenja nihče več. Zakaj ? Preveč je zapletov in rezultati niso trajni in jih ni mogoče meriti.
Laserska ali radiofrekvenčna zapora je skoraj 100% uspešna v zapiranju vene, ponovitev je manj kot po klasični operaciji. Poseg je ambulantni in skoraj neboleč. V izkušenih rokah je poseg popolnoma varen in traja le eno uro. Nogavice se nosi le nekaj tednov. V ambulanto pridete peš in peš lahko oddidete.
Odločitev je vaša. Poglejte malo na internet.

Lep pozdrav!

New Report

Close