Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija VARICAE PELVICS – KRČNE ŽILE V TREBUHU

VARICAE PELVICS – KRČNE ŽILE V TREBUHU

Zanima me, ali jih ima še katera ženska in kakšne simptome imate?
Zdravljenje?

hvala in lp,
Maja

Spoštovani!

Varice v medenici (pelvične) varice prizadenejo okoli 30% žensk. Vzrok pri ženskah je okvara vene za jajčnike. Pogostejše levo. Posledica so razširjene vene v dnu medenice in posledično bolečine, ki jih večinoma pripisujejo ginekološkim težavam. Bolečine ob menstruacijah itd.
Pojavijo pa se lahko tudi varice na labiah (v nosečnosti) ali pa še hemoroidi. Običajno so prisotne tudi krčne žile na nogah.
Zdravljenje: najprej pregled v žilni ambulanti, UZ ven v medenici, nato pregled pri ginekologinji s katero sodelujem, nato pa zdravljenje. Običajno podveza vene ali pa zapiranje vene znotrajžilno.

Lep pozdrav!

Spoštovani,
ginekološko sem bp. Laparoskopijo sem imela jan. 2011. MR aprila 2011 – kot ste rekli, leva vena okvarjena. Predlagana je embolizacija. Kaj to pomeni zapiranje ven znotrajžilno oz. podveza vene? Ali se vene sklerozira? Jaz imam namreč bolečine skoraj čez cel mesec – nekako ne najdem ‘vzorca’..enkrat je obupna ovulacija, drugič menstruacija, tretjič se vleče 14 dni, potem je en teden ok, pa spet..ampak v glavnem v povprečju je dobrih cca 7 dni v mesecu. Imam tudi napet trebuh, zredila sem se za 5 kg, zgledam kot 3, 4 mesece noseča ženska.
Hvala za odgovor!
Lep pozdrav,
Maja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Embolizacija izgleda tako: poseg je na oddelku za rentgenologijo, ne v operacijski. Zbodejo vas v dimljah in gredo po veni navzgor v trebuh, tam najdejo odcepišče ovarialne vene in nato v njo vstavijo kovinske sponke, več deset. Nekateri v veno še vbrizgajo sklerozantno sredstvo.
Podveza je poseg v operacijski dvorani in v spolšni anesteziji. Torej spite. Tu imamo dve možnosti, majhen rez kot za op. slepiča na levi strani in potem pridemo do vene in jo zavežemo na dveh mesti, da kri preneha teči po njej. Elegantnejše je laparoskopsko, tako da skozi majhne luknjice uvedemo kamero in instrumente in veno zažgemo ter prekinemo.
Pri vseh operacija je odvisno koliko izkušenj ima tisti, ki poseg dela. Odločitev je vaša. Mislim, da je prihodnost v embolizaciji oz. znotrajžilnem posegu.
V Splošni bolnišnici Novo mesto pa imamo dobre izkušnje z laparoskopsko ali klasično op.

Pozdravljeni,

Pozdravljeni,
še zmeraj nisem naredila ničesar. Ker sem skeptična do kovinskih sponk.
Zanima me, ali je možna kombinacija legacije ovarijskih ven ter sklerozacija uteroovarialnega venskega pleteža?
Zaradi močno razščirjenega uteroovarialnega venskega pleteža imam močne bolečine v križnem delu hrbtenice. Moram povedati, da teh bolečin pred laparoskopijo januarja 2011 ni bilo.
Bolečine so iz meseca v mesec močnejše vendar se zdi, da so povezane z ovulacijo in menstruacijo. Trenutno sem na KC Carezette, da bi omilila simptome PCS.
Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Maja

Pozdravljeni.
Na angiološkem konziliju so mi postavili diagnozo:
Glede na pelvične varice,ki se stekajo v široke ovarialne vene predlagamo embolizacijo levih ovarialnih ven.Ob ugodnem rezultatu posega prihaja kasneje v poštev še embolizacija desnih ovarialnih ven.
Naj vam povem da imam 41 let in 3 porode za sabo. Na MR so napisali da leva ovarialna vena meri 16mm,desna pa 14mm.
Prosim vas če mi lahko opišete poseg in kakšne posledice lahko nastanejo..ter koliko časa se ponavadi ostane v bolnici.
Najlepša hvala za vaš odgovor,Tina

Tina,

prosim, da me kontaktirate na [email protected]
Hvala in lp, Maja

Spoštovani!

Varice v medenici so posledica okvare venskih zaklopk v veni, ki odvaja kri iz jajčnikov. Ta vena se izliva v ledvično veno ali v veliko trebušno “votlo” veno. Težavo je medicina spoznala in začela zdraviti šele pred nekaj desetletji.
Načinov zdravljenja je več, od klasične kirurgije z rezom trebušne stene in podvezo ter prekinitvijo vene do laparaskopskih podvez in, v zadnjem času, znotrajžilnih posegov. Ta poseg se izvede preko cevke, ki jo uvedejo v veno v dimljah ali na vratu, po venah pridejo nato do vene za jajčnik in v njo vstavijo kovinske zapore oziroma sponke. Metod je več, vendar je za vas pomembno samo to, da veste, da gre za poseg v lokalni anesteziji, zbodejpo vas v dimljah ali na vratu, z cevko grejo po venah do prizadete vene in jo zaprejo. V bolnišnici ste en dan po posegu.
Posledic ni.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni.

Najprej naj se vam še enkrat lepo zahvalim za vaš odgovor.
Sedaj mi je malo bolj jasno za kaj se gre..a imela bi še par vprašanj.
Napisali ste da se moram zavedat,da gre za poseg v lokalni anasteziji,pa me zanima če je to slabo ali dobro zame? Kaj svetujete vi?
Kot drugo,pa bi vas še vprašala,če obstaja možnost da je prišlo do okvare venskih zaklopk,ker imam že 4 leta vstavljen maternični vložek “mirena” ?

Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.
Tina

Spoštovani!

Poseg v lokalni anesteziji je manj nevaren, v bolnišnici ležite krajši čas in je na splošno ugodnejši. Bolečin ne bi smelo biti, razen prvega zbodljaja.

Mirena po dosedaj znanih podatkih ne povzroča pelvičnih varic.
Javite kako ste se odločili in kako je vse skupaj potekalo.

Lep pozdrav!

Andrej Šikovec

Gospa Tina1 !

Dobil sem sporočilo mayamaya, ki ima podobne težave. Prosi me, da vam posredujem njena sporočila, vendar žal tega ne znam. Na forumu so tudi njena sporočila.

Veliko sreče v 2013!

New Report

Close