Najdi forum

Vidno ožilje

Pozdravljeni,

na nogah imam vidno ožilje, in sicer na zadnji strani na višini kolen. Se da kaj storiti proti temu in kakšna je okvirna cena? Zadnje čase pa opažam tudi na področju dekolteja. Se tudi tu da kaj storiti?

lp

Razširjene drobne vene (kapilare, telangiektazije) vidne na koži nog (v kolenski kotanji, zunanja stran stegen, notranja stran stegen) so predvsem estetska težava. Žal je izredno pogosta, pri ženska, ki so rodile jih ima preko 90%. Seveda vse niso enako moteče.
Obstaja možnost terapije, ki je sestavljena iz več postopkov:
– pregled z ultrazvokom in Veinwieverjem
– zdravljenje z injekcijami (večjih žil) kot priprava in nato
– prekokožni laser, ki ga je treba večkrat ponoviti.

Uspeh pri žilicah na nogah je okoli 70%, za toliko se približno izboljša izgled. Velika večina je s tem zadovoljna.
Povdariti pa moram, da je potrebno izvajati tudi ukrepe za preprečevanje nastajanja in večanja žilic oz. kapila. To so: izogibanje vročini in sončenju, nošenje širokih oblek (ne ozkih kavbojk), ne sedeti sprekrižanimi nogami. Škodijo pa tudi hormonska kontracepcijska sredstva. Priporočam tudi nošenje kompresijskih prevendtivnih nogavic 70 ali 140 DEN.

Zdravljenje estetskih motenj kot so kapilare je samoplačniško.

Razširjene kapilare na vratu se zdravijo s povrhnjim laserjem in je lažje zdravit kot kapilare na nogah.

Hvala za izčrpen odgovor! Zanima me še samo, kakšna je doba okrevanja? Je po končanem postopku kaj vidno na nogah? Namreč pred 2 letoma sem bla na laserski odstranitvi kapilar, pa mi je lisa ostala še skoraj eno leto po postopku.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Ja ravno to je problem. Povrhnji laser potuje preko kože, čeprav se večinoma absorbira v veni in jo torej s toploto uniči, se nekaj absorbira v koži in povzroči opeklino. Sicer manjšo, pa vendar. Vsaka opeklina pa povzroči večjo ali manjšo brazgotino in razbarvanje. Lahko je temnejša, kar je bolje, ker zleto zbledi. Če je pa svetllejša pa je to za vedno.
To je isto bolj ali manj za vse laserje. Čeprav so nekateri malo boljši.

Bolje, da veste.

To vzamem v zakup, ker sem vseeno zdaj veliko bolj zadovoljna kot prej, ker na tem mestu ni več kapilar. Sem se že naročila pri vas.
Torej, če dobro razumem, se s povrhnjim laserjem lahko zdravi po vsem telesu?

Lep dan!

Spoštovani!

Da, z laserjem lahko zdravimo po celem telesu. Le, da uporabljamo različne parametre odvisno od dela telesa.

Super! 🙂 Najlepša hvala!

Lepo pozdravljeni,

tudi sama imam nekaj problemov z žilami na nogah. Imam kar nekaj popokanih žilic po nogah, na zadnjem delu nog pa zelo vidni glavni žili od kolen navzgor. Načeloma nimam ogromnih problemov, vsake toliko mi poči kakšna žila in dobim bolečo modrico, parkrat sem pa tudi opazila da so mi zatekle noge okoli gležnjev po dolgotrajnejšem stanju, niti nisem opazila dokler si nisem mogla zepet svojih škornjev. Stara sem 30 let, že 10 let imam občasno hormonske terapije vendar samo s progesteronom, sedaj pa sem zaradi težav dobila 3 mesečno kuro kontracepcijskih tablet. Med jemanjem sem imela nekaj stranskih učinkov, zvečer sem kar nekaj dni zapored imela res vroče noge in žile so bile vidnejše, proti koncu zavojčka pa sem tudi med kuhanjem kar naenkrat dobila vroče in rdeče prste na nogah in težek občutek od gležnjev navzdol. Sedaj so mi napisali druge tablete, mene pa skrbi da ne se ne bi stvar ponovila tudi pri drugih, in ali lahko te stranski učinki povzročijo tudi kakšne druge žilne zaplete, ali bi mogla bit na kaj pozorna? Ali bi bil pameten obisk pri flebologu?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

LP,
B

zdravo!
zal nisem nikjer zasledila teme, ki bi cisto ustrezala mojim vprasanjem, nove pa ne znam oz. ne morem odpreti…
torej, ze od rojstva imam sredi cela (malo nad obrvmi) sklop/vozlicek/karkoli ze..zilic, zal se ne spoznam najbolje na medicinsko terminologijo vendar se mi zdi da se temu uradno rece hemangion…moja tezava pa je naslednja, ze nekaj let zapored me od maja pa do sredine julija ta rec boli, na case pa se pojavijo (najrz v teh zilicah) bunkice, ki jih je mozno zatipati in bolijo. lansko leto mi je osebna zdravnica napisala nujno napotnico za pregled v KC-ju na zal ne vem vec tocno katerem oddelku, ki pa je bil napacen…v glavnem tretji doktor me je poslala na plasticno kirurgijo kjer so me poslali na MR glave, izvidi so bili, da imam na celu sklop zelo prekrvavljenih zilic in da to lahko odstranijo ce mi estetsko ne odgovarja…bolecine in bulice ob cakanju na MR ni bilo vec,zato sem se z njihovo razlago zadovoljila.
letos pa so se mi tezave ponovile in me zanima ali je mozno da me zadeva boli zaradi zamasenih sinusov? ali je to pac dejstvo s katerega se bom morala navadit?

hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani,
tudi jaz imam probleme z ožiljem. Žile imam zelo vidne, na levi nogi že tudi povečane po sprednji strani noge, zraven imam še mnogo popokanih kapilar na gležnju in po nogah. Bila sem na ultrazvoku spodnjih okončin, kjer zdravnik ugotavlja obojestransko vensko popuščanje, zato mi je predpisal kompresijske nogavice 1.stopnje.
Ker sem na zavornem zdravljenju ščitničnih hormonov se moj TSH giblje okrog 0,15 (papilarni karcinom ščitnice). Zanima me, koliko vpliva moja maksimalna doza ščitničnih hormonov, ki jih moram imeti na moje ožilje, saj zadnji čas opažam, da me povečane žile na levi nogi pečejo.
Pri zdravlniku za ožilje še nisem bila, menite, da bi ga bilo potrebno obiskati.
Kako lahko preprečim nadalnje poslabšanje na ožilju?
Za vaše strokovno mnjenje in pomoč se vam zahvaljujem.

Spoštovani,
tudi jaz imam težave s popokani kapilarami. Stara sem 18 let in jemljem KT približno 8 mesecev in me zelo skrbi, da ker so očitno za popokane kapilare krive kontracepcijske tabletke, skrbi me, da potem ne bom smela več jemat nobenih KT?

Lep pozdrav

Spoštovana!

Razširjene ali “popokane” kapilare, so drobne kožne vene, ki se zaradi povečanega pritiska v veni in zaradi hormonskih nihanj razširijo in postanejo vidne preko kože. Če so bolj globoke, prosevajo modro, če so plitvejše pa rdeče. Tanjše so tudi bolj rdeče, debelejše modrikaste.
Sedaj pa zanimivost oziropma težave: ima jih 92% žensk. Saj v znani študiji Bonner v Nemčijo ugotavljajo, da samo 8% žensk nima razširjenih kapilar.
Kaj lahko storite: ženska ste in boste ostali, hormonske kontracepcijske tablete najbolje, da jemljete naprej, vendar naj vam ginekolog predpiše take, ki imajo čim manj estrogena.
Veliko hodite, ne nosite ozkih oprijetih oblačil, ki zavirajo pretok v povrhnjih venah na stegnu in goleni in pazite na telesno težo.
Priporočam, da si nabavite preventivne kompresijske nogavice ali žabe 70 DEN.
Če boste želeli se lahko pri nas naročite tudi na odstranitev kapilar s povrhnjim(transkutanim) laserjem.

Spoštovani,
Nekaj dni nazaj sem bila pri ginekologinji in ji omenila težave z popokanimi kapilarami. Odgovorila mi je, da mi ne more dati drugačnih kotracepcijskih tabletk, ker vsebujejo enako količino estrogena,kajti jemljem kontracepcijske tabletke Yaz. Svetovala mi je še vaginalni obroček, me pa sedaj še zanima, če se splača preidit na vaginalni obroček, ker tudi ta vsebuje estrogen?

Hvala lepa za odgovor in želim lep dan še naprej!

Spoštovani!

Mislim, da vam je ginekolog predlagal obroček zaradi manj estrogena.
Lep pozdrav!

New Report

Close