Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija kompresijske nogavice

kompresijske nogavice

Pozdravljeni,

Zadnje čase opažam, da imam vsak večer rahlo otečene noge. Zaradi gužve v službi sem tam po 10 ur, včasih tudi več. Moje delo je sedeče. Nog nikoli ne križam. A vsak večer čutim, da so utrujene.

Še posebaj čutim bolečino v onogah po teku ali aerobiki.

Sodelavka mi je rekla, da je imela podobne težave, ter da odkar vsak dan nosi kompresijske nogavice le teh nima več.

Zanima me vaše mnenje glede nošenja kompresijskih nogavic. Da? Ne? Na kaj naj bom pozorna pri nakupu?

Ne vem če igra kakšno vlogo opazka, da imajo v družini imajo vsi “krčne žile” (oma, deda, oče). In da si tega sama resnično ne želim, če se lahko temu kako izognem.

Lep pozdrav,
Nataša

Spoštovani!

Vaše težave so najverjetneje posledica začetnega venskega obolenja. Imate namreč tipične težave. Tudi družinska nagnjenost je očitna. Zato vam predlagam, da nosite kompresijske nogavice.
V začetni fazi, kot je vaša, bi vam predlagal preventivne kompresijske nogavice ali žabe. Nogavice imate lahko do stegen (A-G) ali samo dokolenke (A-D). Nabavite si 140 DEN-ske. Izdeluje jih več proizvajalcev. Jaz se najbolj navdušujem nad Sigvaris Delilah. Obstajajo pa tudi druge vendar jih ne poznam tako dobro.
Za rekreativno dejavnost vam priporočam posebne dokolenke Bauerfeind za rekreacijo.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Mene pa zanima sledeče. Sedaj v nosečnosti nosim kompresijske nogavice, ne vem koliko časa na dan, naj bi se jih sploh nosilo? Nekako mi niso tako udobne, da bi jih imela ves dan.

Lep pozdrav,
Petra

New Report

Close