Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Bolečine v nogi

Bolečine v nogi

Spoštovani!

Že nekaj časa imam tope notranje bolečine v levi nogi – občutek notranjega pritiska, kot da je koža premajhna. Stara sem 49 let, 164 cm in 65 kg. Na zunaj ni videti kakšnih zelo razširjenih ven, je pa nekaj drobnih razpokanih kapilar (v primerjavi s prijateljicami mojih let občutno manj). ALi je to bolezen ožilja?

Začelo se je pred dvema letoma. Občasno nisem čutila mezinca in prstanca na levi nogi. Ko sem se sezula in zmasirala, je bilo bolje. Ko sem to omenila svoji splošni zdravnici, mi je dejala, da imam premajhne čevlje, kar seveda ni res, saj prav zaradi tega vedno izbiram mehko in prostorno obutev.
Bolečina se pojavlja kot boleč krč, občasno še danes. V zadnjih dveh mesecih čutim pekočo bolečino v peti, ki je še močnejša, če stopalo obračam oz. upognem. Občutek imam, kot da bi bila kita na peti skrčena oz. prekratka. Ali je to povezano s prekrvavitvijo?

Močna bolečina se v nogi prestavlja, največkrat je v mečih. Moje delo je razgibano, niti pretežno sedeče niti pretežno stoječe, tako da to ne bi smel biti vzrok mojih bolečin, ki pa se pojavljajo tudi ponoči in zjutraj, ne le po obremenitvi.

Konec meseca sem naročena na UZ.

Prosim za kakršen koli nasvet, mnenje.

Vnaprej hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Težave, ki jih opisujete niso najbolj značilni za obolenje ven. Zlasti mravljinčenje in izguba občutka v prstih sta bolj posledica draženja ledvenih živčnih korenin.
Ultrazvok ven po potrdil ali ovrgel obolenje ven. V kolikor bodo težave vztrajale predlagam pregled pri nevrologu.

Lep pozdrav!

New Report

Close