Najdi forum

hemoroidi

Pozdravljeni

sem v 35tednu nosečnosti in nenadoma (v nedeljo) se se mi pojavili zunanji hemoroidi. Zdi se mi, da je oteklina vedno večja, ginekologinja mi je predpisala mazilo modolex in mi svetovala, naj mesto hladim z ledom. Dejansko po hlajenju oteklina nekoliko upade, vendar le za kratek čas.

Zanima me, ali bo “strdek” počil sam od sebe ali je potrebno obiskati zdravnika in s posegom to prerezati. Kaj svetujete?

za odgovor se v naprej lepo zahvaljujem.

N.

Spoštovani!

Hemeroidi so v bistvu razširjene vene v zadnjiku (anusu). Z njimi se sicer ne ukvarjamo žilni kirurgi, temveč abdomainalni kirurgi.
Nekaj pa o njih le vem in vam bom poskušal odgovoriti. Hemeroidi se v nosčenosti pojavijo iz istega razloga kot krčne žile na spolovilu – zaradi povečanega tlaka v venah v medenici. Ta povečan tlak je posledica večih dejavnikov: pritisk ploda na medenične vene, delovanje hormonov nosečnosti, ki širijo vene in zadržujejo tekočino v telesu in s tem se poveča količina krvi v obtoku. To vse povzroči, da se vene razširijo, tudi ob zadnjiku. Kaj lahko storite:
1. poskrbite, da boste odvajali redno in mehko blato ( kompoti, sadje, manjša količina Donata, odvajalni čaji)
2. poskrbite, da se ne boste zredili,
3. po vsakem odvajanju si poskušajte izpadli vozlič potisniti nazaj v danko,
4. če ne gre se vsedite v toplo banjo in puskusite še enkrat,
5. mazila so uspešna le deloma.
Če bo vozlič postal boleč na dotik in boste imeli bolečine, je trmboziral, ker se je kri v njem ujela in strdila. Potrebujete kirurga, ki bo zarezal in odstranil vozel. Poseg traja 10 minut, treba pa je čakati na pregled. Če ste iz Ljubljane poskusite v Bolnišnici Petra Deržaja v proktoliški ambulanti.

Lep pozdrav!

Andrej Šikovec

New Report

Close