Najdi forum

Kakšen poseg?

Spoštovani,

imela bi eno vprašanje oz. prosim za mnenje. Zanima me razlika oz. katri je najboljši, priporočljivejši način odprave vidnih, modrih žil po nogah.
Kaj je primernejše laser ali sklerozacija? Na UZ ugotovljeno, da žile funkcionirajo O.K. in operacija ni potrebna. Ali se po opravljeni terapiji žile spet vrnejo ?

Hvala in lep pozdrav,
Hortenzija

Metoda za odstranitev razširjenih kapilaric (telangiectazij), ki jo uporabljam je uspešna. Vendar ne pri vseh enako in ne v popolnosti. Pri nekaterih je uspeh res odličen, pri večini pa dosežemo 70% izboljšanje. Večina bolnikov je zadovoljna. Naša metoda je sestavljena iz večih faz:
1- pregled in ultrazvok ven
2- pregled z VeinViewer apratom, ki pokaže podkožne žile, ki so vzrok za kapilare
3- sklerozacije večjih ven pod kontrol VeinWiever
4- prekokožni (transkutani) laser ali radiofrekvenca oz.kombinacija obeh.

Potrebne so vsaj tri srečanja po pol ure. Če je le možno fazo 1 do 3 opravimo ob istem srečanju. Nato pa ponavljamo fazo 4 dokler ni bistveno bolje.
Seveda je ta postopek samoplačniški.
Nudimo paket (3 + 1) s posebnimi popusti. Tak paket je 360 €. Sicer pa je vsak pregled in terapija do 30 minut po 100 €.

Prosim za pojasnilo:
Opažam, da mi večkrat pokajo žile po nogah.
Npr.: danes me boli noga, trga me po nogi, ne vem po mišici ali po kosti, skratka boli. Naslednji dan opazim na nogi podplutbo ali dve.
Če npr. v počepu pospravljam po omari predal, ki je bolj pri tleh me boli, zato pokleknem in nekaj časa klečim. Če čepim opazim podplutbo v predelu pod kolenom, če klečim pa v predelu gležnja, narti…tam, kjer bil večji pritisk.
Pri zadnjem večdnevnem pospravljanju (po beljenju stanovanja) , zelo me je bolel križ in noge,naslednji dan sem opazila več modric velikosti kovanca po notranji strani bedra desne noge, manjšo potpludbo na levi nogi na mečih pod kolenom in eno malo niže….
Dvakrat sem imela tudi zelo hud izliv krvi v očeh (ali ima kakšno zvezo pokanje žil po nogah in v očeh?)….
Sicer zelo rada sedim s prekrižanimi nogami….
Potpludbe nato same izginejo, vendar se bojim, kaj če mi enkrat poči “klik” v glavi???

Da imam “prhke” žile mi je rekla tudi medicinska sestra, ko so mi pred desetletjem v bolnišnici dajali infuzijo in se je vsakokrat pojavila potpludba.(Joj, saj ne vem več kam naj vam dam..). Rekla je, da je to lahko od zdravil….

No sedaj sem zdrava a noge imam vse v potpludbah zaradi napora…. ali se lahko sončim?
Ali bi se morala zdraviti? Mazati? Knajpati??? Ali je to znak bolezni?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Sensai

New Report

Close