Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Anevrizma – kam na pregled

Anevrizma – kam na pregled

Pozdravljeni.

Zaskrbljen sem zaradi možnosti anevrizme – resnih in otipljivih znakov nimam, pred časom sem že imel napotnico za pregled pri nevrlogu, ampak se ga nisem udeležil.

Simptomi so: tenzijski glavoboli, vsaj enkrat na mesec, pogosto meglen vid in “rumena svetla črta” čez desno oko, bolečine za očesom in občutek utripanja žil na glavi in pritisk v obeh sencih. Enkrat sem bil na MR ampak ni pokazalo ničesar – sem pa bil seznanjen, da tudi če bi bilo, se najverjetneje ne bi videlo.

Skratka, rad bi samoplačniško čim prej opravil pregled, ne najdem pa nikjer informacij, kjer bi takšen pregled opravili z gotovostjo.

Lahko kdo prosim predlaga samoplačniško ambulanto?

Hvala vnaprej.

Težave, ki jih opisujete lahko pomenijo marsikaj. Če magnetno slikanje ni pokazalo ničesar, vsaj kaj zelo resnega nimate. Večja anevrizma se z magnetom prikaže.
Z obzirom na težave bi predlagal, da se oglasite pri nevrologu. Svetleča črt v vidnem polju je lahko migrenska aura ali pa lahko govori tudi o odstopu mrežnice. Vendar je to slednje nemogoče, ker bi se težave stopnjevale. Torej k nevrologu! Zakaj pa mislite, da imate anevrizmo v glavi? Ali ste imeli tak primer v družini? V tem primeru bi bilo res dobro, da to poveste nevrologu.

New Report

Close