Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Kompresijske nogavice

Kompresijske nogavice

Pozdravljeni.

Star sem 63 let.
Na desni nogi imam na goleni varice in modrikaste žilice. Zaklopka v dimljah ne funkcionira dobro in povzroča refluks v veno safena magno. Krčne žile so vidne in precej izbočene le na goleni (na sliki). Vem, da bi bilo najboljše imeti visokostegensko kompresijsko nogavico, vendar glede na to, da so varice le na goleni, bi zame bilo najbolj enostavno uporabljati kompresijske dokolenke.

Zanima me, ali lahko s kompresijskimi dokolenkami kaj škodim in bi mi le-te povzročile varice tudi na stegnu?

Ali so lahko kake posledice, ker se mi dokolenke, ki so po meri, malo »zažrejo« pod kolenom v meso. To verjetno ni dobro, ker mi preveč stisne žile na tem mestu.

Hvala lepa za odgovor
Jožef

Zelo pogosta dilema. Dejstvo je, da v nekaterih državah zavarovalnice plačajo samo dokolenke, ker je na goleni največji pritisk v venah in zato največ zapletov. Seveda bi bilo bolje imeti nogavico do dimelj, vendar je to zelo moteče in vzame veliko časa. Zato je bolje, da nosite dokolenke in redno. Zaradi tega se stanje ven na stegnu ne bo poslabšalo. Tudi vdolbina oziroma zareza nič ne moti pretoka in nima posledic.
Velika večina zdravnikov, ki imajo krčne žile, nosi predvsem dokolenke.

New Report

Close