Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Signal za preplah?

Signal za preplah?

Spoštovani,

najprej se vam zahvaljujem, da ste si vzeli čas in podali mnenje. Pojavile so se mi določene težave in sama ne znam ugotoviti ali naj se ustrašim znakov ali ne.

Moje zdravstveno stanje, z izjemo slabšega vida, je perfektno. Nikoli v življenju nisem imela nobenih resnih težav. Ko sem bila stara 14 let se mi je na plečih naredila ena kepica – kasneje so zdravniki potrdili, da gre za maščobni izrastek. Ta je bil operativno odstranjen zgolj zaradi slabega videza – ker je bil že tako velik, je tudi pod oblačili bil viden. Analiza je pokazala, da gre za maščobni izrastek le. Kmalu po tej operaciji sem opazila še dva izrastka v mečih, na vsaki nogi enega. Nista me motila, ker sta vraščena globoko in nista vidna. Tako je bilo do ca. 4 leta nazaj. Od takrat naprej pa se je stanje spremenilo do te mere, da na levi nogi imam 5 do 7 izrastkov (dva sta celo čisto skupaj), na desni pa sem zaenkrat našla še 2 nova, na levi roki pa se mi tudi dela eden – sicer še velikosti graha in ne tako opazen. Te katere sem natipala na stegnih pa se tudi ne vidi navzven. Nobeden od teh izrastkov me ne boli niti moti. Kar pa se je začelo dogajati sedaj je to, da se na levi nogi, po dolgotrajnejšem počivanju, pojavi pekoča bolečina na notranji strani stegna, nekje na sredini točno na mestu izrastka. Ko potipam izrastek me ta ne boli. Premikam se popolnoma normalno, čutila tudi delujejo normalno, ni opaziti nobenih sprememb. Se pa ta pekoča bolečina iz sredine stegna potem prenaša navzgor po notranji strani stegna in na spodnji del stegna – pee, kot bi potovala navzgor. To se mi pojavlja sedaj, ko se je naredil ta izrastek. Med delom ali aktivnostjo ne čutim nobenih bolečin. Med delom pa se veliko gibljem – ves delovni čas sem takorekoč na nogah – v gibanju (sedeče ali stoječe delo ne opravljam).

Ker pa je moja mati prebolela trombozo, oziorma jo še vedno preboleva, sem se začela spraševati kaj se dogaja, če gre za prve znake venskega obolenja ali pa je problem le v tem, da mogoče izrastek pristiska na kakšen živec.

Vesela bom vašega mnenja in nasveta.
Hvala in lep pozdrav,
H.M. iz Ljubljane

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Signal za preplah ni nujen. Po vašem opisu imate najverjetneje v podkožju več maščobnih ali vezivno maščobnih skupkov. Strokovno se imenujejo lipomi. Če jih je več to stanje imenujemo lipomatoza. Skoraj vedno so benigni in jih večinoma ne odstranjujemo. Razen tiste, ki povzročajo težave. V primeru, da so večji, se včasih pred odstranitvijo pri nas v Kirurškem centru Avelana na Otočcu odločimo za ultrazvočno vodeno punkcijo in histološko preiskavo. Večinoma pa jih kar odstranimo v celoti in pošljemo na preiskavo.

New Report

Close