Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija krčne žile ali išias?

krčne žile ali išias?

Pozdravljeni,
stara sem 40 let in se zadnja 2 meseca spopadam z bolečino v levi nogi. Bolečina sicer od dneva do dneva niha, a je na “slabe” dni zelo močna, pojavlja se v stegnu, ritnici in okrog kolena, ko se razboli, me boli cela leva noga. Ker sem genetsko nagnjena h krčnim žilam in imam na levem golenu nekaj varic, sem bolečino takoj pripisala krčnim žilam. Začela sem jemati tablete divjega kostanja, nositi kompresijske nogavice & otropedske čevlje, prejšnji teden sem šla pa tudi na UZ pregled k flebologu. Po pregledu sem še bolj zmedena, kajti zdravnik je sicer v izvidu potrdil začetno periferno vensko insuficienco, a mi je ob pregledu zatrdil, da je vensko popuščanje minimalno in mi ne bi smelo povzročati težav, prav tako ni svetoval nobenega posega. Bolečine so vse hujše, noga me boli že zjutraj preden vstanem, potem pa vse slabše. Otekanja nog nimam, sem vitka in športno aktivna. Ali je možno, da moje bolečine sploh niso povezane z žilami? Kako naj to ugotovim?
Hvala za odgovor in lep pozdrav,
p.

Spoštovani!
Po vsem kar ste napisali in še zlasti po karakterju bolečine, sem prepričan, da ni povezave s krčnimi žilami. Tudi če bi imela hude krčne žile, takih bolečin ne bi imela.
Vaša bolečina je še najbolj podobna bolečini, ki jo povzroča pritisk na ledvene živčne korenine. To lahko v 98% povzroča medvretenčna ploščica (hernia disci). Potrebujete pregled pri ortopedu ali nevrologu.
Lep pozdrav!

Zanima me, kakšna je diagnostika pri krčnih žilah in varikoznim sindromu?
hvala za odgovor

New Report

Close