Najdi forum

RAZLAGA IZVIDA

Pozdravljeni,

očeta, star 72 let od januarja bolijo kolena in noge navzdol.Bil je na UZ ven , zdravnik radiolog mu predlaga posvet pri žilnem kirurgu. Ali mi lahko iz izvida namignete ali bo potrebna operacija ali pa bojo res kompresijske nogavice rešile težavo. Hvala.

Izvid: UZ VEN SPODNJIH OKONČIN:

VFC, VF, VP in tibialne vene obojestransko so normalno prehodne, stisljive
ter brez polnitvenih defektov. Dopplerski signali so primerni – spontani,
odzivni na respiracijo in distalno kompresijo. Ni videti patološkega
refluksa.

Vene povrhnjega sistema levo:
SF ustje je močno razširjeno (leže premera vsaj 10 mm) in ima izrazit
patološki refluks.
VSM v celoti poteka znotraj fascije, je difuzno močno razširjena (leže
mestoma do 2 cm) in zvijugana, v celoti ima izrazit brez patol. rekfluks.
Prisotne številn varice spodnjega dela stegna in goleni.

Sistem VSP je nežen, primeren brez patološkega refluksa.
Spodnji posteriorni tib. perforator je razširjen do5 mm in ima zelo blag
patol. refluks. Ni drugih razširjenih ali insuficientnih perforantnih ven.

Vene povrhnjega sistema desno:
SF ustje je razširjeno (do 10 mm) s patološkim refluksom.
VSM do sredine stegna poteka znotraj fascije, je nekoliko razširjena
(proksimalno 10 mm, v višini kolena 6,5 mm). V celoti ima patol. rekfluks.
Prav tako drenira varice medialne strani spodnjega dela stegna in goleni.

Ni razširjenih ali insuficientnih perforantnih ven.

Sistem VSP je kompetenten.

Priloga: 18 sl.

MNENJE:
Insuficienca SF ustja in celotnega poteka VSM obojestransko, izrazito levo
Blago razširjen/insuficienten spodnji posteriorni tibialni perforator levo
Svetujem nošenje umerjenih kompresijskih nogavic do dimelj (2 razred
kompresije) ter posvet z žilnim kirurgom.
Datum rezultatov: 22.8.2015 10:47:4

Hvala. JANJA

Spoštovani!

Izvid ultrazvočne preiskave govori za okvaro povrhnjega venskega sistema na nogah. Globoke vene so zdrave. Vaš oče ima na izbiro, da se odloči za eno od operativnih metod zdravljenja ali pa vsak dan preko dneva nosi kompresijske nogavice.
Predlagam mu kirurško zdravljenje in sicer lasersko zaporo okvarjenih ven, najprej na eni nogi, nato na drugi. Laseski poseg je neboleč, ni potrebne narkoze ali injekcije v hrbtenico. Takoj po posegu bolnik oddide domov. Kontrole so pri domačem zdravniku. Po potrebi pri nas.
V naši ustanovi, Ambulanta za žilno kirurgijo Avelana, smo do sedaj operirali okoli 7000 pacientov. Zadovoljstvo je večje kot 99%. Delamo na napotnico (čakalna doba 2 leti) ali samoplačniško čakalna doba za pregled nekaj tednov za poseg nekaj dni.

Lep pozdrav!

Hvala za odgovor.

Zanima me le še to, če je smiselno, da jemlje DETRALEX?

JANJA

nova
Uredništvo priporoča

Detralex je zdravilo, ki zmanjšuje vnetni odgovor na povečan pritisk na področju mikrocirkulacije, ki je posledica okvare povrhnjih ven.
Zato lajša težave kot so: občutek težkih nog, krče, napetost, manjša otekline in bolečine. Enak učinek imajo tudi kompresijske medicinske nogavice.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,

moja mama, letnica 1951, je dobila napotnico za žilnega kirurga. Na podlagi CT vratnega ožilja in CT intrakranialnega ožilja, je bila postavljena diagnoza: kinking desno ACI 3. stopnje in dobila je napotnico za žilnega kirurga. Zdravnik ji ni vedel pojasniti kaj to pomeni.

A mi lahko vi prosim razložite kaj to pomeni, ker me sodeč po tem kar sem prebrala na internetu, skrbi za zdravje moje mame. Prosila bi tudi, če mi lahko svetujete kam se obrniti po žilnega kirurga.

Že vnaprej se vam iskreno najlepše zahvaljujem za vse odgovore.

Vida

Kinking ACI pomeni, da je notranja karotidna arterija, ki prehranjuje polovico možgan podaljšana in oblikovana v obliki velike črke “S”. Najverjetneje gre za posledico aterosklerotskega obolenja. Mnenja o tem kdaj je potrebno operirati so deljena. Nekateri dokazujejo, da ni veliko posledic. Drugi pa menijo, da je potrebno arterijo operirati – skrajšati. Odvisno je tudi, če ima gospa težave. V tem primeru bi ji priporočal operacijo. Predlagam, da se zglasi z napotnico nujno v Kirurškem centru Otočec in ji bom vse razložil. Naj prinese tudi izvide.

Spoštovani,

operacija krčnih žila ni nujna dokler ni težav. Res pa je, da se jih razen z operacijo ne da odstraniti. Krčne žile, ki jih ima vaš oče so primerne za operacijo. Danes se dela endovsakularne posege in torej splošna anestezija ali injekcija ob hrbtenjačo (spinalana anestezija) niso potrebne. Tako bo lahko vaš oče takoj po posegu odkorakal domov z kompresijsko nogavico in povoji.

Lep pozdrav!

New Report

Close