Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija krčne žile na nogi-operacija

krčne žile na nogi-operacija

Pozdravljeni.
Pred kratkim sem dobila obvestilo, da sem “na vrsti” za operacijo krčnih žil na nogi, ki sem jo čakala približno eno leto in pol.
Na obvestilu piše, da pacient ne sme biti bolan, prehlajen itd. v roku 4ih tednov pred operacijo ter, da naj prinesem s sabo napotnico in izvide iz laboratorija…
Zanima me nekaj: to zimo se mi zdi, da sem non-stop nekaj prehlajena in da me boli grlo…
Pregledajo v laboratoriju tudi to-morebitno bolezen/okužbo/…. ipd.??
Strah me je namreč, da bi bila kaj bolna in tega ne bi vedela, pa bi prišlo potem pri operaciji do kakšnih težav…
Hvala, lp. S.

Spoštovani!

Obvestilo in navodla so klasična navodila za vse operacije v splošni anesteziji. Zato imajo navodilo, da 4 tedne ne smete biti bolni. Menim, da se za krčne žile ni potrebno držati tako striktnih navodil. Tako ali tako morate k vašemu osebnemu zdravniku, ki ima natančna navodila zbornice glede priprave bolnika na operacijo.
Kar se tiče naše zasebne ustanove Avelana d.o.o., mi izvajamo posege v posebni lokalni omrtvičenosti in boniki pridejo sami in sami takoj po posegu odidejo iz ambulante. Mi samo zahtevamo, da se pacienti počutijo zdravi in niti ne zahtevamo laboratorijskih preiskav, če pri pregledu ne odkrijemo posebnosti.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Pred dnevi sem dobil izvid ultrazvoka ožilja spodnjih okončin. Prosil bi vas če mi lahko poveste kako naprej in če je možno težave rešiti z posegom.

Izvid: Proksimalni globoki venski segment je normalno prehoden, obojestransko pomembna globoka insuficienca. Vena safena magna je obojestransko varikozno spremenjena v celotnem poteku, levo nad notranjim aleonom prikažem insuficienco perforantno veno. Obojestransko predvsem pa desno gre za pomembno inkompetenco safeno femoralnega ustja. Levo je vena safena parva prav tako varikozno spremenjena vse do vtočišča v globok venski sistem v veno poplitejo, nekoliko nad poplitealno kotanjo. Desno je vena safena parva še primerna. Brez znakov za GVT oziroma tromboflebitis.
Mnenje: Pomembna obojestranska kronična kombinirana venska insuficienca.

Prav tako pa naj dodam, da imam na levi spodnji okončini velike probleme kože, ki so se verjetno pojavile zaradi preslabe prekrvavitve spodnje okončine.

Zahvaljujem se vam za vaše strokovno mnenje
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Na kratko potrebujete operacijo na velike vene safene na obeh nogah in male safene na eni nogi.
Vsekakor so težave verjetno na eni nogi večje. To nogo bi operiral najprej. Nato pa drugo.
Imate na razpolago več vrst operacij: klasična s splošno ali spinalno anestezijo in ležanjem v bolnišnici, moderno endovaskularno z laserjem ali radiofrekvenco v specializirani ambulanti. Poseg je neboleč in v lokalni anesteziji. Takoj greste lahko domov.
Imate pa še eno možnost to je zapora z lepilom. Povezavo do posnetka posega dobite na naši spletni strani. To metodo delamo edino pri nas in imamo ustrezni certifikat. Poseg bi lahko opravili na obeh nogah hkrati. Problem pa je, da je poseg samoplačniški in stane za obe nogi 2700 Euro.

New Report

Close