Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje krema blue cap

krema blue cap

Ali je krema blue cap primerna tudi za otroke? Zraven ustnice s eje mojemu 6letniku nekaj naredilo. Mislite, da bi pomagal blue cap?Hvala.

Spoštovani!

Vsi izdelki linije Blue cap, razen spreja, se lahko uporabljajo tudi pri majhnih otrocih. Sprej pa lahko uporabljajo otroci od 8 leta starosti dalje.

Ne znam vam konkretno odgovoriti na zastavljeno vprašanje, saj ne vem za kakšen izpuščaj oziroma spremembo na koži gre. Glede na to, da gre za otroka, vam vsekakor svetujem, da greste najprej k zdravniku, da boste tako ugotovili kaj je vzrok spremembe na koži. Šele nato lahko izbiramo potencialno ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani,

Še jaz imam za to kremo vprašanje, je res dobra za atopijski dermatitis? Imajo kar celo kolekcijo v lekarni ter tudi mnogo drugih, pa me zanima katero vi priporočate po vaših izkušnjah sodeč? Namreč uporabljam to kremo ter od A derme milo (olivno), po katerem se mi zdi, da me po tuširanju koža “ščemi”…je katero drugo “boljše”? Nevem, če ste prejeli moje vprašanje, ko sem vam pisala prejšnji dan? Hvala vam vnaprej za vaš odgovor. LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Izdelki Blue Cap vsebujejo inovativno formulo cinkovega piritiona. Cinkov pirition stabilizira encime in obnavlja celične membrane. Zaradi svojih vlažilnih lastnosti se krema uporablja predvsem za nego suhe, razpokane kože in kože nagnjene k prekomernem luščenju. Lahko se uporablja pri lokaliziranih, kot tudi razširjenih izpuščajih na koži obraza in telesa. Vsi izdelki linije Blue Cap so primerni za uporabo v primeru atopijskega dermatitisa.

V kolikor je ščemenje oziroma srbenje pri uporabi Blue cap kreme moteče, lahko poizkusite z uporabo Dermalex kreme za atopijski dermatitis ali Bioderma Sensibio Riche, kreme za netolerantno kožo.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani,
Je krema Sensibio RICHE od Bioderme bolj za obraz nemenjena, ker sem gledala še tako kremo od Eucerina AtopiControl, sicer na obrazu nimam težav z AD, bi jo pa vseeno kar eno tako kremo, ker mislim, da bi bila dobra da bi jo lahko uporabljala pod ličili, saj prihaja počasi zimski čas, ko bo treba imeti nekaj pod ličili. Namreč sedaj uporabljam BB kremo od Garnier, pa mi skoraj vsakič, ko jo obrišem dol ali sperem, na obrazu ostane rdečica…torej katero od teh dveh bi mi vi priporočali, ali pa še katero “boljšo”? Imam še eno “neumno”vprašanje, namreč, ko se mi je koža na roki celila, namreč od srbenja pri AD sem se spraskala in so bile ranice…sem si jaz potem isti večer tam kožo namazala ali z Advantanom ali z Bluecap, sedaj pa berem, da se to ne sme…vprašanje: takrat, ko sem si namazala z Advantanom sem bila še noseča (druga polovica nosečnosti), pa me sedaj ZELO skrbi, je prišlo to lahko kaj do ploda, ni bila velika površina teh ranic, mazala sem si po presledkih, ko je bil izbruh. Ter enako je bilo z Bluecap, vendar ne tolikokrat, kaj pravite??? Po porodu sem si tudi, pa še vedno dojim…Upam, da nisem v razvoju otroka kaj škodovala s tem mazanjem Advantana po ranicah??? Koliko sploh pride do ploda?! Prosim vas, odgovorite mi na vsa vprašanja, ter hvala vam vnaprej za vse odgovore. LP

Spoštovani!

Lahko poskusite z uporabo Eucerin AtopiControl kreme. Glede posledic uporabe Advantan kreme na odprtih ranah med nosečnostjo in dojenjem vam ne morem svetovati, saj bi zato potreboval precej več podatkov (velikost ran, pogostost uporabe kreme, količino nanosa krema,…), zato svetujem, da se o tem raje posvetujete z vašim osebnim zdravnikom. Kreme, ki vsebujejo kortikosteroide se drugače že v osnovi nikoli ne nanaša na rane, saj kortikosteroidi upočasnjujejo proces celjenja ter hkrati povečujejo tudi možnost okužbe rane.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,

zanima me, če je lahko kaj narobe, če se kreme po uporabi ne spere z vodo?

Lep pozdrav,
Mamam

Spoštovani,krema se nanaša 2x dnevno na tanko in po 15min se spere z mlačno vodo.Držati se je treba navodil proizvajalca.Krema se ne uporablja dolgotrajno.V kolikor se zgodi,da pozabite sprat,to naredite takoj,ko se spomnite.lp

Suzana Taseska, mag. farm.


Pozdravljeni.

Moram se oglasiti in napisati tole. In bi prosila za obrazložitev te spremembe v načinu uporabe.
Namreč kupila sem kremo maja 2016. na njej NE piše, da je treba pustiti 15 minut in nato izprati. Niti NE piše, da krema ni za dolgoročno uporabo. Torej sem bila zavedena in sem kremo uporabljala brez izpiranja in vse do februarja 2017. Ko sem prebrala opozorilo Rapexa, da so leta 2014 v EU izločili to kremo iz prodaje, ker vsebuje kortikosteroid betametazon, sem takoj nehala z uporabo. Koža je odreagirala tipično- rdeča, pekoča, luščujoča, izpuščajasta koža, predel okoli oči tudi boleč, lica srbeča. Sedaj po enem mesecu me vsaj ne peče več, pa vendar sem še v izpuščajih(okoli ust, oči, lica), luščim se veliko. Po licih opažam večjo poraščenost.
Torej to se je zgodilo po uporabi te kreme, saj se po otroški kremi, ki jo že od srednje šole uporabljam za nego, zagotovo ni. Morate priznati, da je to tipičen odziv kože po kortikosteroidnih mazilih.
Torej- razložite mi, zakaj taka sprememba v načinu uporabe?? Na mojem izvodu vsekakor to ne piše!
In prosila bi vas, da mi poveste, kam lahko nesem svoj izvod kreme na testiranje, saj tega podatka ne najdem na netu.
Hvala.

Pozdravljeni!

Zaradi spremembe zakonodaje Evropske Unije je moral proizvajalec spremeniti navodila za uporabo. Gre se za vsebnost cinkovega piritiona, ki glede na novo zakonodajo presega določeno vrednost in zato je proizvajalec dolžan v navodila napisat, da je potrebno po 15 min kremo sprati z vodo. Pri sami sestavi pa ni prišlo do nobene spremembe in tudi sam proizvajalec ni dobil nobenih pritožb, da bi prišlo do kakršnihkoli alergičnih reakcij ob uporabi kreme BlueCap brez izpiranja.

Drugega dela vprašanja pa nisem najbolje razumela. V Sloveniji so vsi izdelki s kortikosteroidi samo na recept. Torej ste dobivali betametazon na recept? Pri daljši uporabi se lahko pojavi povečana poraščenost na mestih kjer ste mazali, so pa seveda vsi stranski učinki odvisni od posameznika in se ne nujno pojavijo pri vseh. Tako da se morate držati navodil zdravnika, da se zadeva pozdravi in imate ob tem čim manj stranskih učinkov.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag. farm.

Objava čaka odobritev

Ali je mozno sprej dobiti na napotnico?

New Report

Close