Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje zeliščni čaji v nosečnosti

zeliščni čaji v nosečnosti

Pozdrav

Sem v 10 t nosečnosti in me zanima ali lahko pijem – govorim o litru na dan OSVEŽILNI ČAJ ki se ga kupi v lekarni, galenski laboratorij- Goriška lekarna.
Vsebuje naslednja zelišča:
60% šipka
35 % osleze
5% poprove mete.

Hvala,lp

Spoštovani!

Zavedati se morate, da lahko pitje večjih količin kateregakoli čaja tekom nosečnosti povzroča bolj ali manj resne zdravstvene težave tako za vas – nosečnico kot tudi za sameg plod in njegov razvoj.

Pitje čajev med nosečnostjo načeloma velja za varno, v kolikor je občasno in v majhnih količinah. Seveda pa to ne velja za vse vrste čajev. Nekateri so med nosečnostjo posebej odsvetovani, predvsem zaradi možnosti sprožitve prezgodnjega poroda.

Za konkretni primer velja: uporaba čajev šipka in poprove mete velja za varno tekom nosečnosti, v kolikot jih pijete občasno in v manjših količinah. Pitje hibiskusa ali osleza pa je tekom nosečnosti odsvetovano zaradi možnosti sproženja prezgodnjega poroda. Še večja pazljivost je potrebna v drugi polovici nosečnosti, se pravi bolj proti koncu nosečnosti.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdrav!

Sem v 15. tednu nosečnosti ter sem v preteklem tednu spila velike količine (3L/dan) sadnega čaja, danes pa sem opazila, da je med sestavinami tudi hibiskus. A bi me moralo skrbeti? Sedaj sem prenehala in pijam samo še tolpo vodo, ki mi zelo pomaga pri prebavi…

Lp, Helena

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Za hibiskus obstajajo poročila, v katerih je zabeleženo, da pitje hibiskusovega čaja lahko povzroči hormonske spremembe v organizmu, ki lahko vodijo v začetek menstruacije, kar posledično pomeni možnost sprožitve spontanega splava.
Zlasti je rizično pitje hibiskusa v prvem tromesečju nosečnosti, zato se zlasti v tem obdobju pitje hibiskusovega čaja močno odsvetuje, načeloma pa se njegova uporaba odsvetuje tekom celotne nosečnosti.
Verjetno vsebnost hibiskusa v sadnem čaju ni bila prav visoka, zato vam verjetno ni potrebno posebej skrbeti, vsekakor pa bodite v prihodnje nekoliko bolj previdna.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,
Sem v 26.tednu nosečnosti in me zanima ali lahko pijem sivkin čaj?

Lp

Pozdravljeni!

Za sivkin čaj ni podatkov, ki bi nakazovali, da je pitje le-tega v nosečnosti varno ali škodljivo. Sicer pa so vse stvari najbolj kritične v 1. tromesečju, tako da v manjših količinah ne bi smel biti škodljiv.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag. farm.

New Report

Close