Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Salofalk granule

Salofalk granule

Skrbi me, ker redno uživam vsak dan po 3000mg granustix salofalk,ki vsebujejo aspartam. Ali je to nevarno, ker to redno uživam.. koliko je tega sladila v granulah ?
Lp hvala

Spoštovani!

Ena vrečka Salofalk zrnc, ki vsebuje 1000 mg gastrorezistentnih zrnc s podaljšanim sproščanjem, vsebuje zgolj 2 mg aspartama. To pomeni, da dnevno v organizem z Salofalk zrnci vnesete 6 mg aspartama, kar je seveda zanemarljivo malo. Po ocenah Ameriške agencije za zdravila in hrano (FDA), ter Evropske agencije za varnost hrane (EFSA) je še sprejemljiv in varen dnevni vnos aspartmama 50 oz. 40 mg/kg telesne teže.

Kot lahko vidite ste z vnosom aspartama v organizem zgolj preko Salofalk zrnc, še vedno znatno pod mejo še sprejemljive dnevne količine vnosa aspartama določene s strani FDA in EFSA. Zato ste lahko zaradi tega povsem brez skrbi.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

hvala za odgovor ! Kaj pa glede vsebnosti drugih učinkovin, ki bi lahko bile slabe za telo ?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Vse pomožne sestavine so pri Salofalk gastrorezistentnih zrncih prisotne zgolj v sledovih, tako je kakršnakoli skrb glede varnosti njihove uporabe povsem odveč.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Živjo, jaz sem prekinil zdravljenje za nekje 12 dni, ali lahko potem ponovno zacnem jesti salofalk granule? ker se nisem pozdravil.
Hvala za odgovor

Spoštovani,

Salofalk lahko začnete ponovno jemati, vendar se tokrat predhodno dobro posvetujte z vašim zdravnikom koliko časa boste omenjeno zdravilo jemali. Zdravila nikoli ne prenehajte jemati sami od sebe!

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close