Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje clear blue

clear blue

pozdravljeni.

sem v veliki dilemi pa se obračam na vas če veste… naredila sem test clear blue- minus je bil izrazit in debel, črtiva, navpična za plus pa tanka tanka komaj vidna obarvana le na začetku indikatorja. kaj to pomeni? brala sem v navodilih da naj bi bilo če je pozitiven test , naj bi bile obe črtice enako debele? je res? se pravi nisem noseča? smatram da če bi bila nos. da bi bila tudi navpična črtica debela in ali temno ali svetlo obravana? prosim potaližite me da nisem kajti doma imam majhnega dojenčka

hvla

Spoštovani!

Iz napisanega sklepam, da imate klasični Clearblue test. Tu je zelo pomembno pravilno branje rezultata testa.
Na testu imate dva okenca – prvi (večji), kjer je rezultat testa in drugi (manjši), ki služi kot kontrola. Ko izvedete test morate najprej počakati toliko časa, da se v drugem (manjšem) okencu pojavi črta, nato preberete rezultat v prvem okencu. Če se v roku 10 minut v drugem (manjšem) okencu ne pojavi črta, potem je test ne veljaven. Ta črta v drugem okencu služi kot kontrola testa.
Če se kontrolna črta pojavi, potem torej preberete rezultat v prvem okencu. Jasen, nedvoumen minus v prvem okencu (tudi že prvi dan izostanka menstruacije) pomeni 99% zanesljivost, da nosečnosti ni. V kolikor pa je prisotna še druga črtica (plus), pa tudi če je še tako tanka, nikakor ne moremo reči, da nosečnosti ni. Raven hormona (HCG) se podvoji vsake dva do tri dni po oploditvi (v primeru nosečnosti), tako da vam vsekakor svetujem, da si nabavite nov test in vse skupaj ponovite. V primeru, da je prisotna nosečnost, bi morala biti sedaj črta (plus) že bolj izražena.
e imate težave z razbiranjem izzida testa, vam svetujem da kupite Clearblue digitalni test, kjer je rezultat testa prikazan nedvoumno, poleg tega pa je veljaven rezultat na testu viden še 24 ur, tako da ga v primeru dvoma lahko pokažete tudi svojemu ginekologu oz. ginekologinji.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pri meni je isto,clear blue+…(pred 14 dnevi),pa sem tud upala da bo minus,ker imam še 1.5 let stro punčko…vendar je potrjeno 8t nosečnosti,tako da te čisto razumen,vendar sama se nisem mogla odločiti za splav.lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!!

V petek sem popoldan naredila nosečniški test clear blue, ki je pokazal v okencu za + tanko, komaj opazno črtico in ker nisem vedela ali je to nosečnost ali ne…sem šla kupiti še en test , digitalen…ter spila veliko vode..da bi ga lahko čimprej opravila!!test je po skoraj 5 min.pokazal – !zanima me glede na prvi test ali je možno, da nosečnost je in je na drugi test mogoče vplivala količina popite vode???za odgovor se vam v naprej zahvaljujem in vam želim lep dan še naprej!!!

Spoštovani!

Na omenjeno vprašanje vam zelo težko natančno odgovorim, saj imam premalo podatkov. Ne vem niti v katerem obdobju ste. Rezultat testa je namreč 99% zanesljiv šele 1 dan po izostanku menstruacije.

Odgovoril vam bom le na splošno. Rezultat testa, ki ste ga navedla najprej bi lahko pomenil, da je nosečnostni hormon HCG že v seču (nosečnost), vendar je njegova koncentracija še relativno nizka. Količina hormona v zgodnji nosečnosti zelo hitro narašča, zato se v takem primeru za razjasnitev priporoča, da se test ponovi čez 3 dni. Pitje tekočine, vsaj v začetnem obdobju, ko je koncentracija HCG nizka, nedvomno lahko vpliva na izid testa.

Svetujem, da ponovite test. Uporabite jutranji koncentriran urin.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Lepo pozdravljeni!!!

Prosila bi vas za pomoč..;))!!!12ga novembra sem dobila menstruacijo in jo imela do 18ga novembra! 23ga novembra sem imela ginekologa zaradi bolečin v spodnjem delu trebuha, kjer so mi naročili naj naredim test nosečnosti, tako da sem kupila clear blue in ga naredila. V kontrolnem kvadratku se je pokazal minus tako da je test uspešno narejen, v okenčku kjer dobiš rezultat pa čisto tanek rahel plusek…(vodoravna črtica debelejša,dobro vidna,navpična tanka rahla črtica)!Ker nisem bila prepričana ali je nosečnost ali ne,in ker so mi v lekarni rekli da glede na to da je plusek viden čeprav rahel in tanek nosečnost najbrš je,sem spila veliko vode in takoj ponovila z digi testom, ki je pokazal – !! Ker naj bi na začetku nosečnosti vplivala količina popite vode na test, sem se odločila, da s testi počakam do naslednje menstruacije! Danes smo 13ga decembra in ker menstruacije še nisem dobila, sem naredila še en test nosečnosti clear blue, ki pa je pokazal – ,brez kakršnje koli navpične tanke črtice( + ) kot prvič, tako da vas prosim za nasvet, saj sem upala da je tisti prvi tanek rahel plusek pomenil nosečnost!!

Najlepša hvala in lep dan!!!

Spoštovani!

Menim, da bi bilo bolje, da se o tem pogovorite z vašo ginekologinjo ali genekologom, vam bom pa vseeno poskušal odgovoriti po svojih najboljših močeh.

Torej, glede na to, da je zadnji test prepričljivo negativen (test ste naredila 13.12. ko bi dejansko že morala dobiti menstruacijo – zanesljivost testa naj bi tukaj bila torej več kot 99%), menim da na žalost najverjetneje niste noseča. V kolikor imam prav je tisti rahli plusek, ki ste ga videla okrog 23 ali 24.11. rezultat lažno pozirtivnega izvida testa. Rezultat testa nosečnosti je namreč lahko lažno pozitiven tik pred ovulacijo zaradi dviga luteinizirajočega (LH) hormona. V vašem primeru bi to lahko bil vzrok.

Še enkrat pa naj povem, da se za bolj točno razlago raje obrnite na ginekologa ali ginekologinjo.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Živjo …

Imam vprašanje … menstruacija mi zamuja 3 dan … na pikici delamo že leto in nekaj .. zato sem odšla po test. Sicer nisem delala z jutranjim urinom ampak…
Clear blue digital – nastal je minus z obrisom plusa? A negativni rezultat vedno pusti obris plusa?? Mi lahko pomagate …

Hvala …

Zmedena.

Spoštovani!

V kolikor je digitalni test Clear-Blue pozitiven, se poleg plusa izpiše tudi okvirno število tednov od spočetja. V kolikor tega zapisa v vašem primeru poleg »dvoumnega znaka« ni, je rezultat testa na žalost najverjetneje negativen.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni vsi skupaj!!

Malo brskam po internetu in iščem odg. na vprašanje in sicer tako 😛 Včeraj sem naredila test clearblue digital malo me je sram napisati ampak še vseen menstruacijo nwm točno kateri datum sem jo dobila in kdaj se je končala vem pa približno da tam konec 6 meseca…to me tudi malo matra in sem dejansko tudi zaradi tega v dvomih ali mi je test pokazal pravilno … namreč naredila sm ga 2-3 ure po tem ko sem ustala vse sem naredila po postopku in se mi je tudi v roku 4 min obraval oz pokazal zelo jasen plusek spodaj desno pa 3+ sepravi tedni od spočetja 😛 Zanima pa me je za vrjeti testu?

Hwala za nasvete 😀

Spoštovani!

Glede na to, da je od dneva ko bi (kot pravite) najverjetneje morala dobiti menstruacijo, minilo že praktično 3 tedne, je zanesljivost rezultata opravljenega testa več kot 99 %. V kolikor vseeno dvomite v rezultat opravljenega testa, predlagam da test ponovite.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Spoštovani,
z menstracijo imam probleme od meseca maja. Sem shujsala 9 kg in posledično izgubila menstruacijo. Od takrat sem dobila menstruacijo s pomocjo hormonskih tablet, ki mi jih je predpisal ginekolog.10 dni nazaj sem bila pri ginekologu in je rekel da imam zatecen levi jajcnik in da lahko pricakujem menstracijo v 14 dneh. V tem času sem imela spolne odnose. Ze 4 dan me zelo bolijo bradavice. Naredila srm test nosečnosti in bil je plus le pod dolocenim kotom. Test sem ponovila cez dva dni z jutranjim urinom in je bil negativen. Kakdna je moznost da sem noseca?
Lep pozdrav in hvala za odgovor;-)

Spoštovani!

Glede na rezultat testa vsekakor zelo majhna.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Lep pozdrav sem v dilemi prvi dan zadnje menstruacije sem imela 6.12 sedaj bi jo morala dobiti 31.12 kec ciklus traja 25 dni ker mi je ze tri dni izostajala menstruacija sem kupila digitalni test clear blue in ga opravila zjutraj z jutranjim urinom test mi je pokazal takole naredil se je – odspodaj pa so pisali tedni 1-2 sedaj sem v veliki dilemi zaradi – ampak negre mi v racun kako je potem mozno da so se mi kljub – pojavili tedni 1-2 ki se pojavijo le pri pozitivnem rezultatu. Hvala za pomoc

Spoštovani!

Svetujem, da test ponovite.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,

imam podobno vprašanje kot je bilo že navedeno zgoraj, vendar se malo razlikuje.

Od četrtka sem naredila že kar nekaj testov, baby check in navadne clear blue, vsi so bili (blago) pozitivni. Danes sem naredila še sedmi test, clear blue digital in nastal je minus z obrisom plusa. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

V kolikor je digitalni test Clear-Blue pozitiven, se poleg plusa izpiše tudi okvirno število tednov od spočetja. V kolikor tega zapisa v vašem primeru poleg »dvoumnega znaka« ni, je rezultat testa najverjetneje negativen.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

dober dan…mene pa neki zanima :)….opravila sem test clerblue digital in se mi je pokazal jasni minus z obrobo plusa?ta test sem že delala ampak se ne spomnem ,da bi kdaj videla okvirček plusa.res sem zmedena…potem sem razstavila test in videla dva trakca noter in na teh dveh trakcih..na enemu 2 črti vidni in na drugemo rahlo vidna ena črta?no in kako si naj jaz to razlagam?….torej kako naj si to razlagam?pomagajte..lp

rada bi povedala da sem opravila tudi test baby check plus in sta bili obe črti vidni (C)in (T) res vidni in v kratkem času sta se pokazali nato je črta (T) izginila?hmmm

Spoštovana! Upam,da ste se popolnoma držala navodil testa.Dve rožnati črti kažeta na nosečnost,če bi pa črta C se sploh ne pojavila bi bil test neveljaven,če je pa samo črta C pa je test neg. V vašem primeru sta črti bili jasno vidni.Priporočam,da test čez nekaj dni ponovite in se dogovorite tudi s svojim ginekologom za pregled,če ste v dvomu.Plus v digitalnem Clear blue testu je tudi jasno viden,če je postopek testiranja narejen po navodilu in je celo 99% siguren po zagotovilih proizvajalca.

Suzana Taseska, mag. farm.

New Report

Close