Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje rdeče oči

rdeče oči

Spoštovani!

Zanima me, katere kapljice svetujete pri rdečih očeh? Letos maja sem bila na pregledu in mi zdravnica nič ni rekla da bi bilo kaj narobe. Nosim očala.

Hvala!

lep pozdrav!

Spoštovani!

Za zdravljenje znakov edema očesne veznice ter pordelosti oči svetujemo uporabo Proculin ali Visiclear kapljic.

Kapljice so primerne za uporabo le pri manjših očesnih vnetjih. V kolikor izboljšanja ni v 48 urah ali če se stopnja vnetja ali pordelost nadaljuje oziroma celo slabša, je treba z uporabo prenehati in se posvetovati z zdravnikom.

Uporaba omenjenih kapljic, ki je daljša od 5 dni, je dovoljena samo pod zdravniškim nadzorom.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Zaradi dolgotrajne uporabe kapljic visiclear imam neprestano rdeče oči. Kapljice sem uporabljal več kot eno leto z uporabo sem prenehal pred 14 dnevi in jih nadomestil z uporabo vlažilnih kapljic za oči. Kot sem raziskal po internetu se temu pojavu reče rebound effect. zanima me koliko časa običajno traja da se oči ponovno navadijo na življenje brez kapljic in ali bi moral zaradi tega obiskati zdravnika. Drugih nezaželjenih učinkov ni, vidim dobro, ni srbečice ali česa drugega zgolj rdeče oči neglede na to koliko spim ali koliko vode spijem. hvala za odgovor, lp

Spoštovani,

težko je napovedati koliko časa pri posamezniku traja, da se oko ponovno prilagodi na odsotnost uporabe simpatomimetikov… Vsekakor govoriva o nekaj tednih. Ta čas uporabljajte umetne solze, lahko tudi umetne solze s smetliko, ki poleg tega da oko vlažijo, delujejo tudi blago protivnetno – na naraven način in ne s pomočjo konstrikcije žilic. Poleg same možnosti za razvoj tako imenovanega rebound efekta v primeru nenadne prekinitve dolgotrajne uporabe simpatomimetikov, ima dolgotrajna uporabo tovstnih kapljic negativne učinke na samo oko, saj zmanjšuje prekrvavljenost in s tem prehranjenost očesa. Dolgotrajni uporabi simpatomimetičnih kapljic se izogibajte!

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close