Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje IMPETIGO

IMPETIGO

Pozdravljeni,

hči je stara 12 let in ko je prišla iz kolonije je imela na čelu dve hrastici, pravi da od pika komarja, potem pa se je to močno razširilo po obrazu. Bili sva pri zdravniku in dobili mazilo Fucidin in diagnozo impetigo. Sedaj maževi že 6 dni, večina jih je izginila na mestu pa je sedaj takšna svetlejša lisa- moramo to še mazati ali ne??? Ima pa še tri zelo trdovratne med obrvmi- koliko časa naj to še mažem, saj je bilo rečeno 5 do 7 dni. Naj pustim ali še mažem.

Istočasno so so meni na bradi pojavili trije izpuščaji na katerih tudi nastane hrastica, vendar niso takšni kot pri njej. Je možno da sem se nalezla od nje, mi lahko krema Fucidin škoduje če se namažem ali je bolje da grem prej za diagnozo k svojem zdravniku.

Hvala

Pozdravljeni!
Najprej se vam opravičujem za tako pozen odgovor. Upam da so se zadeve že uredile. Običajno se bolezni na koži zdravi z mazili dokler se zadeva ne pozdravi. Pri imetigu je možno, da določen čas ostenejo še lise, ki pa s časoma izginejo. Dobro je vseeno mazati še 2 dni da se bakterije sigurno ostranijo. Hrastice med obrvmi, ki jih je še imela pa se mažejo toliko časa da izginejo in še potem 2 dni. Možnost da je prišlo do okužbe tudi pri vas je verjetna, tako da bi lahko zdravilo Fucidin uporabljali tudi vi. Če se pa stanje še ni uredilo je potreben ponoven obisk zdravnika.

Lep pozdrav

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

New Report

Close