Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Rada bi razumela

Rada bi razumela

Pozdravljeni,

vrsto let sem jemala KT Diane 35 in bila z njimi zadovoljna. Ginekolog mi jih je zdaj zamenjal z Yasminelle, ker so ”lažje”.

Kljub vsej ”lahkosti” pa mi povzročajo en kup težav. (bolečine v trebuhu, slabosti v želodcu, glavoboli med ciklusom,boleče dojke..)

Kar sem uspela prebrati (in razumeti) : Diane 35 vsebujejo 0,035 mg etinilestadiola in 2 mg ciproteronacetata, Yasminelle pa 0,02 mg etinilestradiola in 3 mg drospirenona. Med možnimi stranskimi učinki so pri obeh našteti bolj ali manj podobne težave.

Po tej logiki, bi moralo biti vse v redu..pa ni. Stranskih učinkov je en kup, ki jih pri Diane (razen glavobola pred menstruacijo) ni bilo.
Zato se sprašujem: glede na to, da je etinilestradiola (estrogena) manj – je tista druga sestavina v Yasminelle, ki mi povzroča težave?
Oz. v čem naj bi bile Yasminelle boljše, če se ob njih sama počutim slabše?

Hvala za obrazložitev

Pozdravljeni!
Se opravičujem za tako pozen odgovor.
Svetujem vam, da se pogovorite z zdravnikom, ker menim, da ni prav da trpite zaradi neželjenih učinkov zamenjanega zdravila. Kot navajate ste bili s predhodnim zdravilom zadovoljni. Novo zdravilo vsebuje eno isto učinkovino in eno novo učinkovino. Nova učinkovina vam povzroča neželjene učinke, ki jih pri prejšnem zdravilu ni bilo. Zato bi vam svetoval, da zahtevate nazaj zdravilo Diane 35, glede na to, da ni bilo povsem jasno, zakaj vam je zdravnik zamenjal zdravilo.

Lep pozdrav.

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

New Report

Close