Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Stranski učinki določenih zdravil

Stranski učinki določenih zdravil

Spoštovani,

Jemljem Moditen, Zyprexo, Cipralex. Zaradi glivične okužbe nohtov sem dobila tudi Atifan. Na listku, ki je priložen tabletam sem videla, da če jemlješ antidepresive je to potrebno povedati zdravniku. Ali je to, da krvavim iz danke lahko stranski učinek jemanja teh tablet? Jemljem jih že 1 mesec, toliko časa pa tudi traja to krvavenje, pa sem to šele zdaj povezala. Kaj mi svetujete?

Lp

Pozdravljeni!
Kot ste prebrala v navodilu za uporabo ima Atifan kar nekaj interakcij z drugimi zdravili. V primeru vaše kombinacije zdravil je največja možna interakcija med Atifanom in Cipralexom. V literaturi je omenjena povečana koncentracija zdravilne učinkovine Cipralexa (escitaloprama) v krvi kar bi imelo za posledico povečano delovanja in večjo možnost stranskih učinkov Cipralexa. Med stranskimi učinki pa nisem zasledil krvavitev. Vendar kot ste omenila so se krvavitve začele pojavljati po tem ko ste začela jemati Atifan zdravilo kar bi bil to lahko vzrok. Svetujem vam da čimprej obiščete zdravnika, da bo poiskal vzrok vašim krvavitvam iz danke. Za tako pozen odgovor se vam opravičujem, ker sem bil odsoten.

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

Jemljem zdravila:
Sinvacor 40
Coaprovel
Aspirin 100
Cipramil 20
Loram 2.5
Kaj mi bo odpovedalo; ledvica, jetra…
Pred petimi leti sem bil operiran na prostati – carcinom. PSA zdaj =.229
Težave z ožiljem.
Lp. http://www.pisteljstvo.com

Zdravje je vse

New Report

Close