Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Vitamin D3

Vitamin D3

Spoštovani,
pred kratkim sem zase kupila vitamin D3 v obliki oralnega pršila znamke BetterYou DLux (1 razpršek vsebuje 75 µg oz. 3000 i.e. vitamina D3) ter za 11-letnega otroka vitamin D3 v obliki oralnega pršila znamke BetterYou DLux (1 razpršek vsebuje 25 µg oz. 1000 i.e. vitamina D3). Za jemanje slednjega sem se odločila zaradi tega, ker naj bi slednjega vitamina večini populacije primanjkovalo in igra pomembno vlogo pri krepitvi imunskega sistema. Z otrokom nisva preverila vrednosti vitamina D3 v krvi in bi ga jemala, ker sklepam, da ga tudi nama primanjkuje. Zanima me, če je jemanje takšnih količin vitamina D3 v najinem primeru varno. Zanima me tudi, če je jemanje tega prehranskega dopolnila kontraindicirano z zdravili, ki jih redno jemljeva. Jaz jemljem Paroxat, otrok pa Flixotide in Ventolin. Že vanprej se vam zahvaljujem za pomoč! Lep pozdrav, Vitaminčica

Spoštovani,

konkretni izdelki, ki jih navajate mi sicer niso poznani. Odmerki, ki ste jih navedli pa so zlasti v zimskem času, ko naše telo zaradi pomanjkanja ustrezne izpostavljenosti sončnim žarkom ni sposobno tvoriti D vitamina v zadostnih količinah, primerni in varni. D vitamin ne vstopa v interakcije z omenjenimi zdravili in ni kontraindiciran pri bolezenskih stanjih, ki ji navajate.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close