Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Antibiotik in daktarin

Antibiotik in daktarin

Pozdravljeni. Spet vas. prosim za pomoč, saj imam vse “na glavo”.

Zaradi mastitisa sem dobila antibiotik Anaclosil, ali smem prsne bradavice hkrati mazati z Daktarin oralnim gelom? Pa zaradi herpesa še Herstat? Je v tej kombinaciji kakšna težava morda?

Poleg tega jemljem še dopolnila Lactil, Elemama in probiotik (zaradi antibiotika). Ja, precej se mi je sesul imunski sistem.

Lepa hvala za pomoč in ostanite zdravi.
Lp, mamica

Spoštovani,

v kombinaciji omenjenih zdravil in prehranskih dopolnil ni pričakovati kakšnih interakcij. Pazite le, da probiotik vzamete vsaj 3 ure stran od antibiotika.

Želim vam čimprejšnje okrevanje.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Najlepsa hvala za odgovor in dobre zelje.

Zakaj pa mora biti ta razmak? V lekarni kjer sem kupila probiotiok, mi je rekla 2 uri.

Za ostale je vseeno kdaj jih vzamem? Sem si vse nekako razparcelirala skozi cel dan.

Se enkrat hvala in prijazen pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Razmik je potreben, da probiotik ne zmanjša učinkovitosti samega antibiotika. Načeloma se svetuje 3-4 urni časovni razmik oziroma čim daljši, kolikor je pač možno glede na pogostost odmerjanja antibiotika. Jemanje probiotika poskušajte časovno umestiti med 2 odmerka antibiotika.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close