Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje glukozamin in hialuron.

glukozamin in hialuron.

informativno me zanima: kateri izdelek bi mi priporočili, ki vsebuje glukozamin? po možnosti najcenejšega, prosim

rabi se pa zaradi artroze.

še drugo vprašanje: dva ortopeda sta mi priporočila injekcije hialuronske ksiline, tretji je odsvetoval. ne vem kaj storiti. če si kupim oz. dam te injekcije, ali si lahko kaj naškodim, v primeru, da jih ne bi potreboval?
ali mi lahko tudi glukozamin kaj naškodi, če ga ne bi potreboval?

hvala, lp

Spoštovani,

glede injekcij s hialuronsko kislino vam žal ne morem svetovati, saj s tem nimam izkušenj. Glede uporabe glukozamina, pa vam kot najugodnejšo varianto svetujem jemanje Glukozamina Lekarne Ljubljana v odmerku 4 kaspul s 300 mg glukozamina dnevno.
Glede varnosti jemanja glukozamina, pa je le-ta povsem varen, seveda v kolikor niste alergični (preobčutljivi) na sam glukozamin ali katerokoli sestavino prehranskega dopolnila. Ker je glukozamin pridobljen iz lupinarjev, ne smete biti alergični (preobčutljivi) na lupinarje (školjke, polže, rake). Poleg tega se pri farmacevtu posvetujte še v kolikor imate morda sladkorno bolezen ali oslabljeno ledvično oziroma jetrno funkcijo.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

pozdravljeni, hvala za odg.

malo sladkorja je, na dieti sem. a to vpliva kaj na glukozamin?

glede hialu. kisline sem mislil na splošno, če bo kaj narobe, če si ga dam, čeprav morda ne potrebujem to?

Hvala, lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glukozamin kot že rečeno lahko vpliva na presnovo ogljikovih hidratov in posledično raven glukoze v krvi. Verjetnost je majhna, vendar možno pa je. Sam vnos hialuronske kisline ni problematičen, tudi če je ne potrebujete.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close