Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Holesterol, sladkor in zdravila

Holesterol, sladkor in zdravila

Pozdravljeni,

redno že leta jemljem Foster 2×2 vpiha, Flixonase 2×2, Nolpazo 2x40mg pol leta, zadnja tri leta pa Novofem. Občasno tudi Medrol cca 32 mg po cca 14 dni 2 do 3x letno. Pogosto vzamem Nalgesin proti bolečinam.

Sem letnik 1966 in lani so mi na sistematskem ugotovili povečane trigliceride, holesterol ter krvni sladkor, česar prej nisem imela nikoli. Prehrane nisem spreminjala, v zadnjih letih pa celo več športam, kot prej. Ne kadim, pred leti sem povsem opustila alkohol. Ali bi te slabe rezultate lahko pripisali zdravilom, in če da, katerim?

Lep pozdrav.

Spoštovani,

seveda. Poleg drugih dejavnikov, povezanih s samo genetsko predispozicijo in starostjo ter načinom življenja na tveganje za “metabolni sindrom” (povišan holesterol, trigliceridi, sladkor,…) vplivajo tudi zdravila. Konkretno v vašem primeru je k opaženim rezultatom nedvomno daleč največ prispeval Medrol. Zelo malo (praktično zanemarljivo) lahko vplivata tudi Foster in Flixonase.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close