Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Šentjanževka

Šentjanževka

Jemljem šentjanževko 425 MG . Sedaj bo že tretji teden odkar jo jemljem nekega ekstremnega izboljšanja ne opazim zaenkrat še. . Me pa zanima kdaj se to od prilike pokaže da deluje ? V Škatlici piše od ene do dve na dan . Jaz sem pričela z eno na dan razmišljam pa da bi drugo vzela tudi zvečer in ali bo to preveč . In če pričnem z dvema ali noraš potem ves čas jemati po dve ? Dopoldne imam še vedno kakšen dan depresivnega razpoloženja ki se zavleče tut v popoldan . Me pa še nekaj zanima . Zdravila za gastritis in refluks ali se lahko mešajo s šentjanževko ? Sicer jih ne jemljem me pa že malo daje kislina in jih bom mogoče morala .

Spoštovani,

učinek pripravkov s šentjanževko nastopi nekje v 4-6 tednih. Za polni učinek je včasih potreben tudi še daljši čas. Odmerek seveda lahko povečate na dve kapsuli dnevno. Ko bo nastopil željeni učinek, odmerek seveda lahko ponovno zmanjšate na 1 kapsulo dnevno. Zdravila za gastritis oz refluks lahko jemljete sočasno s terapijo s šentjanževko. V določenih primerih je zaradi interakcije med omenjenimi zdravili in šentjanževko učinek zdravil za gastritis oz refluks lahko edino posledično zmanjšan.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Najlepša hvala za odgovor . Imam samo še eno vprašanje . Kako dolgo lahko jemljem šentjanževko? Ali je več mesecev recimo 4,6 predolgo ?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Seveda. Jemanje šentjanževke je smiselno na daljši rok, pol leta, leto, lahko tudi dlje. Dokler se razpoloženje popolnoma ne izboljša in ni več razloga, ki vas spravlja v depresijo.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close