Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Kamiren XL

Kamiren XL

pozdravljeni!

imam pa en problem. Namreč za zbijanje pritiska,ki ga imam 140/100 mi je zdravnika predpisala zvečer pred spanjem Kamiren XL: Se zdravim za pritiskom že 2 leti,jemljem Prenessa 8mg zjutraj in Sobycor 2,5mg zjutraj. Ker imam PCOS v hudem stanju (policistične jajčnike sindrom) pač posledica je debelost in pritisk,ga težko uravnave z zdravnico.

problem je,ker me je strah vzet zvečer ta kamiren,namreč vidim da piše da je XL,nevem zakaj mi ni mogla dat 2mg ali L ali Medium.. pritiska imam 140/100 in to ni tako hudo,se bojim da mi ga bo zbilo totalno. Poleg tega,so stranski učinki vrtoglavice zjutraj.. mam full zadržke s tem.

mate kakšno vzpodbudno besedo da ga končno začnem jemat?
hvala

Spoštovani,

glede na izmerjene vrednosti krvnega tlaka ni za pričakovati, da bi vam Kamiren XL preveč zbil krvni tlak. Res je da skupina omenjenih zdravil lahko povzroča tako imenovano ortostatsko hipotenzijo, vendar je verjetnost zanjo pri oblikah (XL) s podaljšanim sproščanjem manj verjetna. Vsekakor vam glede na izmerjene vrednosti krvnega tlaka svetujem, da pričnete z jemanjem zdravila, tako kot vam je svetoval vaš zdravnik.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close