Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Emozul in druga zdravila

Emozul in druga zdravila

Pozdravljeni
Ker v lekarni in v navodilih za uporabo dobim razlicna navodila, prosim se tu za razlago…
Trenutno cakam na gastrosopijo, imam vse tezave povezane z gerb mogoce tudi helicobacter pylori…
Jemljem emozul 40, 2x na dan
Zanima me koliko casa od hrane mora biti Emozul, koliko casa od lekadola, persena, omega 3, magnezija, euthyroxa…
Hvala

Spoštovani,

svetujem vam, da vzamete Euthyrox takoj ko vstanete – zjutraj na tešče. Čez pol ure še Emozul in nato jeste čez 1 uro.

V kolikor je takšno odmerjanje prezahtevno in vam predstavlja preveč težav, lahko shemo poenostavite tako, da vzamete Euthyrox takoj zjutraj na tešče, pol ure pred prvim jutrajnim obrokom. Emozul vzamete po ali med zajtrkom. Hrana nekoliko zmanjša absorpcijo Emozula, vendar naj le to ne bi vplivalo na učinkovitost Emozula.

Persen, omega 3 in magnezij lahko vzamete kadarkoli tekom dneva, vendar ne skupaj z Euthyroxom. Od Euthroxa mora miniti minimalno pol ure. Magnezij vam svetujem, da vzamete zvečer, saj so tudi krči v mišicah najpogostejši ponoči.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Hvala za odgovor, pozabila sem vprasati se za probiotike.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Tudi za probiotike je vseeno kdaj jih vzamete. Vzemite jih le vsaj pol ure stran od Euthyroxa.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Se opravicujem, se eno vprasanje imam.
Trenutno imam vneto sluznico poziralnika, tezko poziram, oz imam obcutek cmoka v grlu, traja ze nekaj casa, zdravila jemljem.
Emozul in vse ostale zadeve pac stresem ven iz kapsule in popijem.
Danes se mi je pa omega 3 tableta zataknila v grlu, obcutek je grozen, ze od jutra imam obcutek, da je se tam, zelo moti.
Zanima me ali lahko omego 3 pac narezem na manjse koscke in popijem, ker ne upam vec jemati, dokler se mi stanje ne umiri.
Ali ima ucinek potem ali bi ga zgubila?
Se enkrat hvala za potrpezljivost.
Lp

Spoštovani,

kapsule omega-3 lahko razrežete in popijete njeno vsebino. Zaradi enostavnejšega rokovanja pa vam v prihodnje morda raje svetujem kar uporabo olja omega-3 maščobnih kislin (tekočino, ki jo odmerjate z žličko).

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni, zanima me ce se da nalgesin forte zdrobiti oz. stopiti …
Se vedno imam tezave z poziranjem zato je to edini nacin da spravim dol.
Hvala
Lp

Spoštovani,

Nalgesin Forte tablete se ne sme drobiti niti raztopiti. V kolikor je problem požiranje je potrebno preiti na drugo učinkovino iz skupine nesteroidnih antirevmatikov, na primer natrijev metamizolat, ki je na voljo tudi v obliki kapljic (tekočine). Predlagam, da se pogovorite z vašim zdravnikom.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni,
zaradi težav z želodcem (bolečina v žlički, kislina…) mi je zdravnica predpisala Emozul 40g 2x na dan in reglan 2x na dan. Ker imam že dolgo probleme z občutljivim želodcem, predvsem , če vzamem protibolenčinsko tbl. po kateri mi je ponavadi slabo in me boli želodec, me zanima, zakaj naj bi poleg Emuzola, kateri je za želodec, jemala še Reglan? Je ta kombinacija sočasnega jemanja ok? Naročena pa sem tudi na gastroskopijo ( čez cca 4 mesece) in me zanima ali bo jemanje teh tbl kakorkoli vplivalo na izvid?

Hvala za vaš odgovor, lp

Maja

Objava čaka odobritev

Pozdravljeni.

Imam probleme s kislino že par mesecev, zato mi je zdravnica predpisala Emozul 40mg 2x na dan. Ker sem se počutila slabo, imunski sistem mi je očitno padel, menstruacija mi je zamujala sem ji pisala in tako zmanjšala na 1 tableto na dan – zjutraj na prazen želodec. Vseeno čutim, da nisem pri močeh. Včeraj me je cel dan bolela glava, bila sem brez apetita in tudi bruhala. A je možno, da so to vse stranski učinki emozula? Kaj je najboljše pri tem storiti? Nehati z jemanjem, ali so ti učinki normalni?

Hvala za odgovore že v naprej,

Eva

Odgovor na objavo uporabnika
Eva852, 06.06.2023 ob 09:37

Pozdravljeni.

Imam probleme s kislino že par mesecev, zato mi je zdravnica predpisala Emozul 40mg 2x na dan. Ker sem se počutila slabo, imunski sistem mi je očitno padel, menstruacija mi je zamujala sem ji pisala in tako zmanjšala na 1 tableto na dan – zjutraj na prazen želodec. Vseeno čutim, da nisem pri močeh. Včeraj me je cel dan bolela glava, bila sem brez apetita in tudi bruhala. A je možno, da so to vse stranski učinki emozula? Kaj je najboljše pri tem storiti? Nehati z jemanjem, ali so ti učinki normalni?

Hvala za odgovore že v naprej,

Eva

 

Kuhana zelenjava in nič drugega, če želite pozdraviti želodec.

Lp

Odgovor na objavo uporabnika
Dejan dejan, 08.02.2024 ob 19:20

Kuhana zelenjava in nič drugega, če želite pozdraviti želodec.

Lp

GOspod Dejan a imate kakšne preizkušene recepte za želodček. Tudi jaz imam preveč kisline in kljub Emozulu imam vroč občutek v želodčku. Hvala vam in  lp . Joži

New Report

Close