Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje quantalan pulver

quantalan pulver

Spoštovani,
Zaradi kronicne driske, ki traja ze vec kot 1 leto in suma na malabsorbacijo žolcnih kislin sem dobila predpisano zdravilo holestiramin quantalan pulver, ki ga pri nas ni mozno dobiti, vendar ga imajo v avtriji. Zdravilo mi je v izredno pomoc, prebava je spet taka ko mora biti. Sedaj me pa zanima, glede na to da bom zdravilo verjtno morala jemati kar dolgo casa, ali je dovoljeno socasno uzivanje alkohola, seveda v zmernem in obcasnem uzivanju?
Lep pozdrav

Spoštovani,

ob jemanju holestiramina je potrebna previdnost pri sočasnem uživanju alkohola. Alkohol namreč poveča tveganje za pojav neželenih učinkov holestiramina. Lahko pride do pojava krvavitev (vključno z krvavitvijo iz dlesni ali krvavitvami iz danke), preobčutljivostne reakcije, ki lahko vključujejo izpuščaje, težave z dihanjem, tiščanje v prsih, otekanje ust, obraza, ustnic ali jezika, …

Uživanje alkohola se zato v primeru jemanja holestiramina odsvetuje.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam enake težave. Kronične driske ki trajajo 5-7 dni, in se ponavljajo na 1 mesec. Bila sem že na večih gastroskopijah in preiskavah in vse je bp. Zato sem tudi jaz pomislila na malab.žolčnih kislin, saj se mi je to začelo pojavljati po operaciji žolčnih kamnov. Bi bilo to možno?
Zanima me kdo predpiše ta zdravila quantalan p.?In koliko časa je to treba jemat? Se stanje po tem izboljša kratkotrajno za čas jemanja ali za dlje časa? Hvala za vaše odgovore.

Lp, Petra

New Report

Close