Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Macropen

Macropen

Spoštovani!

Ali lahko prepolovim Oz zdrobim filmsko obloženo tableto Macropen(ab)? Namreč imam težave z požiranjem.

Spoštovani,

Macropen tablete se ne smejo prepoloviti ali drobiti. V kolikor imate težave z požiranjem obstajajo na tržišču Macropen zrnca za peroralno suspenzijo.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Hvala za odgovor. Zrnca so navadno za otroški sirup, ne vem če jih bo meni predpisal zdravnik, če sploh lahko. Namreč težje požiram in sem vsakič dobila ospamox ki se stopi, ker pa sem na sestavino penicilin alergična, teh več ne dobivam. Je še kaka vrsta ki se stopi? Da potem omenim naslednjič pri prepisovanju mojemu dr. Hvala ter lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v omenjeni skupini antibiotikov (makrolidni antibiotiki) ni nobenega, ki bi bil na voljo v obliki orodisperzibilnih ali šumečih tablet, zato vam na to vprašanje težko odgovorim. O ustreznosti antibiotika iz druge skupine pa mora presoditi zdravnik glede na poznanega povzročitelja infekcije.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close