Med.Over.Net

Farmacevt svetuje

Odgovarjajo: asist. dr. Boštjan Martinc, mag. farm., spec.

Vas zanimajo lastnosti zdravil in ostalih izdelkov v lekarnah? Se želite seznaniti z njihovo uporabo, delovanjem in neželenimi učinki? Vprašajte za nasvet farmacevta Lekarne Ljubljana.
Pokrovitelj foruma: Lekarna Ljubljana – zaupajte strokovnjakom!

asist. dr. Boštjan Martinc , mag. farm., spec.

bostjanmartinc

Propranolol in Statrian

Default avatar

Tamaram

Spoštovani,
prosim vas za mnenje glede zdravil, ki jih jemlje mama (70 let), in sicer zjutraj vzame ¼ tablete PROPRANOLOL 40mg in eno tableto STATRIAN 20mg/5mg. To kombinacijo zdravil jemlje pol leta. V tem času so ji začele zatekati noge (nikoli prej ni imela težav s tem) pa tudi občasno se ji pojavljajo krči v mečih in občutek težkih, utrujenih nog.

Težave so se pojavile, ko je začela jemati PROPRANOLOL (zdravnica ji je zdravilo predpisala zaradi visokega srčnega utripa). Pred tem je jemala samo eno tableto STATRIANA na dan.

Bi mogoče z jemanjem magnezija kot prehransko dopolnilo olajšala težave z nogami?

V naprej se vam zahvaljujem za vaše mnenje.
Tamara
Default avatar

Mojca Pintar

Spoštovani,

Glede na situacijo, ki jo opisujete, priporočam nujni obisk pri zdravnici, saj lahko pride zaradi Propranolola tudi do resnejših neželenih učinkov.

Z magnezijem te težave ne bo odpravila.

LP,
Mojca Pintar, mag. farm.