Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Vermox in…

Vermox in…

Spoštovani, v začetku februarja so se mi pojavile podančice, dobila sem vermox za tri dni, brez ponovitvenega odmerka.
Zdaj sredi maja seje zadeva očitno ponovila – naj bi dobila Vermox ponovno. prosila sem če je mogoče s ponovitvenim odmerkom, da se res v celoti znebim te nadloge.
Imela bi pa vprašanje – imam namreč diagnosticirane notranje hemeroide prve stopnje – po navodilu proktologa si mažem pred odvajanjem z olivnim oljem in po z Hadenso. Mi pomaga.
Zanima me pa naslednje – ko so se prvič v februarju pojavile glistice in sem jemala zdravilo vermox si takrat v času jemanja zdravila nisem nič mazala niti z oljem niti s kremo.
Zdi se mi,da sem po jemanju tablet imela nekoliko trše blato; težave s hemeroidi so se ponovile – tako sem spet začela z mazanjem.
Zanima me kako je tokrat ob jemanju zdravila- ali se lahko maže z olivnim oljem in Hadenso v času jemanja zdravila Vermox?
Pa še začela sem z jemanjem Shavatarija v prahu – eno malo plastično žličko zmešam v vodo in spijem – ali se to sme v času jemanja Vermoxa? Ali je sočasno jemanje Vermoxa in Shavatarija morebiti prepovedano?
Imam pa to vrsto Shavatarija v prahu:
https://www.lekarnar.com/izdelki/shatavari-prasek

Pa še: berem,da ima Shavatari tudi pozitiven vpliv na prebavo, ali bi lahko pozitivno vplival tudi na uničenje glist?
Opazila sem samo eno podančico – in ravno, ko sem začela z jemanjem Shavatarija – bi lahko morebiti imelo to kakšno povezavo, da prašek primomore k čiščenju črevesja in prebavne poti?

Vnaprejšnja hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Pri okužbi s podančicami zadostuje za uničenje le-teh 1×1 tbl Vermoxa in nato ponovitev čez 14 dni, da preprečite ponovno okužbo. Pri mešani okužbi pa je potrebno 3 dnevno zdravljenje z 2×1 tbl in nato spet ponovitev čez 14 dni. Poleg tega se svetuje skrbno umivanje rok in krtačenje nohtov, da preprečimo ponovno okužbo z jajčeci glist.
Med Vermoxom in shatavarijem ni znanih interakcij, zato ju načeloma lahko uporabljate tudi sočasno. Shatavari je bolj poznan v ajurvedski medicini, kjer mu pripisujejo številne pozitivne učinke na hormonsko ravnovesje in prebavo, vendar vse to temelji na tradicionalni uporabi in ni znanstveno potrjeno. Če imate še vedno težave s hemoroidi, lahko sočasno uporabljate tudi mazila in olja.

Lep pozdrav,
Maja Zupan, mag.farm.

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close