Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Klyeena

Klyeena

Spoštovani! Uporabljam maternični vložek Klyeena, ki je varen tudi med dojenjem. Jaz mleko izbrizgavam z prsno črpalko, nato pa izbrizgano mleko hranim ma 5 stopinjah v hladilniku in segrevam na 37-40 stopinj celzija. Je tudi v tem primeru mleko varno za otroka ali pride pri ohlajanju/sehrevanju do kakšnih škodljivih reakcij snovi v mleku? Vem namreč, da se minimalna količina učinkovin izloča tudi v moje mleko. Hvala za pomoč in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Kot ste že sami navedli, je uporaba Klyeene varna tudi med dojenjem. Proizvajalec sicer ne navaja, kaj se dogaja z učinkovino pri segrevanju, vendar lahko domnevam, da pri kontroliranem segrevanju do max 40 stopinj celzija ne bi smelo prihajati do škodljivih razgradnih produktov, saj tudi telesna temperatura pri človeku lahko naraste do 42 stopinj celzija, pa je uporaba materničnega vložka še vedno varna.

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

Spoštovani!

Hvala za pomirjujoč odgovor. Zastavila pa bi vam še eno vprašanje. Proizvajalec navaja, da sočasna uporaba IUS Klyeena in zdravil kot so nekatera protiglivična zdravila, nekateri antibiotiki, nekatera zdravila za zdravljenje srčnih aritmij in sok grenivke lahko poveča količino učinkovine v telesu. Pri dermatološke posegu (RB ablacija dveh majcenih pecljatih fibromov) so mi na mesto odstranitve nanesli lokalni antibiotik. Ali mislite, da bi lahko 1x nanos lokalnega antibiotika na majhni povšini povzročil povečanje učinovite in škodil otroku? Žal v izvidu ni navedeno za kateri antibiotik gre? Kaj pa razkužila, ki jih večkrat uporabim na koži in čaji za dojenje? Ginekoliginja me ni opozorila, da bi morala biti na karkoli pozorna. Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Proizvajalec mora navesti vsako znano interakcijo med zdravili. Antibiotiki, ki jih navaja, se uporabljajo za sistemsko oz. peroralno zdravljenje. V primeru antibiotičnega zdravljenja potem zdravnik izbere antibiotik iz druge skupine, ki ne vpliva na Klyeeno.
V vašem primeru, ko so nanesli lokalni antibiotik in še to samo 1x ter na omejeno mesto, ste lahko brez skrbi, saj je sistemska absorpcija zanemarljiva, poleg tega pa se za lokalno zdravljenje ne uporabljajo makrolidni antibiotiki, ki lahko interagirajo s Klyeeno.
Interakcijam z zdravili se lahko izognete z zdravili iz druge skupine, ki ne vplivajo na Klyeeno, odsvetujemo pa uživanje grenivke ter šentjanževke. Čaj za dojenje ni problematičen.

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close