Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Brufen 600mg – stranski učinki

Brufen 600mg – stranski učinki

Pozdravljeni.
Zaradi močnih bolečin v vratu in mravljincev, ki trajajo že več kot 2 tedna, mi je zdravnik predpisal protibolečinske tablete BRUFEN 600mg. Mravljince imam v desni roki. Začnejo se pri vratu in koncajo v prvih treh prstih. Bolečina in mravljinci so se mi začeli stopnjevati in jih imam sedaj tudi ponoči. Tako se ponoči zbujam zaradi bolečin. Ob začetku uživanja brufen tablet je bolečina resda izginila, ampak se mi je po dveh zaužitih tabletah pojavil eden izmed neželenih stranskih učinkov – DRISKA. Prosila bi za pomoč in nasvet kako nadaljevati z tableti, jih moram nehati jemati? Moram le zaužiti kak probiotični jogurt? Zdravnik mi je izdal tudi napotnico za EMG in RTG preiskavo vratnega dela hrbtenice, na kateri še čakam tako, da točne diagnoze še ne poznamo.
Poleg tega pa še uporabljam kontracepcijske tabletke JAZZ. Lahko pričakujem kakšen negativen učinek v kombinaciji z brufenom?
Najlepša hvala za odgovor in nasvet.

Pozdravljeni!

Pri večini nesteroidnih antirevmatikov, kamor uvrščamo tudi Brufen se lahko pojavijo neželeni učinki na prebavila (driska, bruhanje, napihnjenost,…). V primeru, da se vaše težave še niso umirile, vam svetujem, da se z zdravnikom pogovorite o zamenjavi protibolečinske terapije.
Brufen in ostali analgetiki pa ne vplivajo na učinkovitost oz. zanesljivost kontracepcije.

Lep pozdrav,
Maja Zupan, mag.farm.

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close