Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje problemi z živci

problemi z živci

zdravo!
Mene zanima katere tablete mi svetujete za problem z živci!Star sem 20 let in vem da jih se nebi smel imeti ampak jih imam pomoje ze od malega (tresenje,jeza…) in stvar se samo stopnjuje.Vedno huje je v službi delam delo ki me veseli ampak zraven sem tako živčen da nemorem povedati.Motijo me stvari pri usakdanjem žiuljenju katere normalni ljudje nebi niti opazili.Zato prosim za nasvet nebi rad pristau do konca žiuljenja na tabletah ampak tako negre več naprej.

Zdravo!

Ker ste še zelo mladi in ne želite uživati tablet do konca življenja, imate lepe možnosti “ozdravitve”, bo pa potreben bolj celosten pristop reševanja vaših težav. V mislih imam terapije v obliki pogovorov (npr. psihoterapija) in redno jemanje zdravil, ki pomagajo pri tesnobnih stanjih (potreben je obisk pri zdravniku ali psihiatru, ker se zdravila predpišejo na recept). Tovrstna zdravila priporočajo jemati vsaj pol leta, potem se jih postopoma opusti. Obstajajo tudi zdravila na recept, ki lajšajo telesne simptome tesnobe (tresenje, razbijanje srca in podobno), vendar morate razumeti, da tovrstno zdravilo zdravi le simptomatsko in se vam stanje lahko ponovi, ko prenehate zdravilo jemati. Torej, ker se stvar samo stopnjuje, močno svetujem celostno zdravljenje, da se boste uspešno spopadli s tesnobnimi mislimi.

Srečno in vse dobro!
Mojca Pintar, mag. farm.

New Report

Close