Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Zdravljenje nespečnosti in Trittico

Zdravljenje nespečnosti in Trittico

Pred enim letom me je doletela huda nespečnost. Osebna zdravnica mi je predpisala eno škatlico Sanvala 5 mg, ker še vedno nisem spala, sem bila napotena h psihiatru. Psihiatrinja mi je predpisala najprej Mirzaten, zraven še polovičko pomirila, vendar še vedno nisem (dobro) spala. V decembru mi je psihiatrinja predpisala Trittico 150 mg in mi dala navodila, naj jemljem prvi teden eno tretjino, drugi teden dve tretjini in nato celo tableto. Po potrebi mi je predpisala še Helex 0,25 mg. Začela sem z eno tretjino Trittico in s polovičko Helexa. Spanje se je uredilo, zato nisem šla na dve tretjini oz. na celo tableto. Zdaj zvečer vzamem samo tretjino Trittica 150 mg in spim dobro. Pomagam si s tehnikami sproščanja, s trebušnim dihanjem in z molitvijo. Helexa ne jemljem več, saj vem, da gre za pomirilo, ki pa se ga človek navadi in te lahko zasvoji. Se vam zdi, da je 50 mg Trittica kolikor sedaj jemljem “velika doza”? Ali mislite, da bom v prihodnosti lahko to zdravilo opustila, če bom dobro spala? Datuma za obisk psihiatrinje nimam, ker pri nas verjetno ne bo več delala.
Povem še to, da sem bila zaradi neprespanosti nemirna in me je bilo vsako popoldne strah noči in nespanja. Strah pred strahom. Drugače pa sem polna energije, veliko hodim, se gibljem in tudi fizično delam.
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

iz vašega opisa sklepam, da ste na dobri poti. 50 mg Trittica zagotovo ni velika doza in če se psihično dobro počutite, ste polni energije in dobro spite, ne rabite skrbeti. Svetujem še naprej redno jemanje takega odmerka vsaj pol leta. Če boste imeli krizo pa povečajte odmerek do tistega, ki ga je predpisala psihiatrinja. Na zdravilo se ne boste navadili. Zdravilo boste v prihodnosti seveda lahko opustili. Svetujem kontrolni pregled pri psihiatrinji, s katero se bosta pogovorili o vzroku nespečnosti pri vas, trajanju terapije in postopnem ukinjanju zdravila.

Lep pozdrav in srečno na vaši poti,
Mojca Pintar, mag. farm.

Spoštovani!
Z vašim odgovorom ste mi vlili upanje.
Najlepša hvala in lep pozdrav!

New Report

Close