Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Bolečine v trebuhu

Bolečine v trebuhu

Pozdravljeni,

stara sem 20 let in že od sredine julija 2017 me mučijo bolečine v trebuhu.
Najprej je šlo samo za napenjanje, ˝premikanje˝ črevesja, spahovanje in pekoč občutek v želodcu. Take bolečine so vztrajale vse do meseca decembra. V januarju pa me poleg naštetih simptomom muči še groza bolečina pod levim spodnjim rebrnim lokom. Bolečina pride kar naenkrat (največkrat 30 – 45 minut po obroku – kosilo), bolečina je ostra in ne popusti še par ur ali nekaj dni. Malce olajšanje čutim, ko grem na stranišče, vendar ne veliko. Bolečine so tako hude, da včasih ne morem niti na predavanje niti v službo (v LJ delam prakso).
Glede teh težav sem se obrnila tudi na osebno zdravnico, ki mi je rekla, da naj se držim diete (čeprav tudi sama ni vedela, kaj mi je, saj me ni poslala na nobeno preiskavo). S to dieto sem za 2 tedna iz jedilnika najprej brisala gluten, naslednja 2 tedna pa še vse mlečne izdelke. Nič ni pomagalo.
Ker sem bila že tako obupana in sem videla, da preko javnega zdravstva ne bom nikamor prišla, sem se odločila, da grem samoplačniško na ultrazvok trebuha, ki ni pokazal nobenih posebnosti, zdravnica mi je v izvid napisala samo izjemno izrazit meteorizem kolona. Nato pa sem se odločila še za samoplačniško testiranje na nutritivno intoleranco. Le-to je pokazalo, da sem občutljiva na česen, pšenično moko in paradižnik (ti so bili obarvani z rdečo barvo).
Mama mi je v lekarni po nasvetu farmacevta kupila tudi probiotike WAYA LGG FORTE. Probiotike sem jemala pribl. 14 dni (1 kapsulo na dan), vendar do poboljšanja zdravstvenega stanja ni prišlo.
Osebna zdravnica mi je po pol leta izdala napotnico za gastroskopijo, stopnja nujnosti redna. Ta pregled imam šele sredi maja letos.

Glede na simptome predvidevam, da gre za sindrom razdražljivega črevesja, vendar me ta ostra bolečina pod levim rebrnim lokom bega. Bojim se, da mogoče gre za kaj hujšega.

Prosim Vas, da mi svetujete kako naprej, kaj bi mi priporočili.

Lep pozdrav,
CH

Pozdravljeni!

Vaše težave vsekakor terjajo ponoven posvet z zdravnikom. Lahko poiščete tudi drugo mnenje ali pa vsaj naslovite to vprašanje na zdravniški forum.
Proti napenjanju in krčem vam lahko svetujem čaj iz mete, janeža ali komarčka. Pri prehrani izločite vlaknine, ki si ne presnavljajo in lahko povzročajo krče. Tudi sveže sadje in zelenjava sta v vašem primeru odsvetovani. Vzrok vaših težav pa lahko odkrijejo samo zdravniki z nadaljnjimi preiskavami.

Lep pozdrav,
Maja Zupan, mag.farm.

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close