Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Dominor

Dominor

Pozdravljeni,

lepo vas prosim za vaše mnenje o kapsulah Dominor. Ali so res popolnima varne in brez stranskih učinkov, kot zatrjujejo? Že dolga leta imam občasno težave z anksioznostjo in obdobja hude nespečnosti. Do sedaj mi v teh obdobjih za spanje ni pomagalo NIČ, niti Lexaurin. Sedaj malo več kot 1teden jemljem Dominor in spim kot dojenček. Zaspim takoj in ponoči se ne zbujam, tudi časovno dlje spim. Kako je to možno? Kaj je v teh kapsulah, da tako hitro učinkujejo? Zdi se mi čudno, da bi nekaj tako učinkovitega bilo popolnoma naravno in varno? Malo me skrbi pač, da si ne bi dolgoročno naredila kakšne škode. Hvala za odgovor že vnaprej. Lp

Pozdravljeni!

Da, res je. Dominor je naraven proizvod. Je rezultat dolgoletnih raziskav in dokazano povsem varen. Med sestavinami ni nič takega, kar ne bi bilo prisotno tudi v hrani. Glavni učinek ima peptid v hidrolizatu mlečne beljakovine kazein. Veže se na GABA-receptorje v možganih in poveča količino GABA-nevrotransmiterja (tesnobo namreč občutimo, kadar je količina le-tega znižana). V možganih deluje še veliko drugih nevrotransmiterjev in ni vedno le pomanjkanje GABA-prenašalcev odgovorno za tesnobne občutke. Nekako mora biti vse uravnovešeno. Morda je bil pri vas ravno Dominor ’tista pika na i’, ki je popravil porušeno ravnotežje nevrotransmiterjev v možganih. In to bi bila lahko razlaga, da so kapsule pri vas tako hitro učinkovale.

Ljudje smo različno senzitivni na sprejemanje učinkovin. Nič ni narobe, da so učinki vidni že po enem tednu. Zaradi te genetske raznolikosti, kompleksnosti telesnih mehanizmov in psiholoških učinkov je dejansko možno, da se ali učinki pojavijo (prej ali pozneje) ali pa sploh ne. Bodite kvečjemu veseli, da ste tako hitro našli pravi izdelek. Zato ste lahko povsem brez skrbi. Poleg tega tudi na daljše obdobje ne povzroča tolerance in odvisnosti. Imate vso prednost, da se z Dominorjem ‘naučite’ spopasti s stresom, zato ga jemljite, kolikor bo potrebno (najmanj pa 3 mesece).

Upam, da sem vam razumljivo podala odgovore na vaša vprašanja. Srečno in vse dobro še naprej.

Lep pozdrav,
Mojca Pintar, mag. farm.

Najlepša hvala za obširen odgovor. Ja, v bistvu me je malo skrbelo, ker sem nekje prebrala, da bi naj kazein vseboval nekakšne opioidne peptide, ki na možgane vplivajo podobno kot opijati in morfij. In sem želela slišati mnenje strokovnjaka. Torej, če prav razumem to ne drži? Najlepša hvala še enkrat.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, ali je Dominor varen tudi v nosecnosti?

Hvala in lp

Pozdravljeni Jelena32!

Ne rečem, da to kar omenjate, ne drži. Lahko rečem, da za učinkovino v Dominorju to ne drži. Kot sem rekla, stvari so izredno kompleksne. In če tudi bi držalo (teoretično), morate razumeti, da so opioidni receptorji normalno prisotni v telesu (v centralnem živčnem sistemu, v črevesju in drugje) ter da se v organizmu v stresnih situacijah dejansko sproščajo ‘opioidni peptidi’, ki jim pravimo endorfini in enkefalini (t.i. endogeni opioidi). Ker se opiati in morfin vežejo na endorfinske in enkefalinske receptorje in preko njih sprožajo učinke, od tod poimenovanje opioidni receptorji. Poleg tega je teh receptorjev mnogo vrst in podvrst in dejansko vezava substance le na nekatere podtipe povzroča odvisnost. Pri Dominorju so v dolgoletnih raziskavah potrdili, da to ne drži. Lahko ste pomirjeni.

Srečno,
Mojca Pintar, mag. farm.

Pozdravljeni Bh3,

Dominor ne vsebuje sestavin, ki bi škodovale plodu. Je pa na pripravku napisano opozorilo, da ga nosečnicam, doječim materam in majhnim otrokom ne priporočajo, ker iz etičnih razlogov ta populacija ni bila vključena v raziskave. Torej velja, da se sme Dominor med nosečnostjo uporabljati le v primeru, da zdravnik presodi, da so morebitne koristi večje od možnosti tveganja za mater in plod.

Lep pozdrav,
Mojca Pintar, mag. farm.

Pozdravljeni.
Se bom navezala kar na to temo. Imam 16 letno hčerko, ki ima že od zgodnjega otroštva rahle tike in je zelo občutljiva. Do zdaj smo to nekako vozile, včasih malo pomoči Bachovim kapljic.
Januarja pa se je stanje poslabšalo, brez nekega očitnega razloga, verjetno nabiranje več stvari, zaljubljenost, prehod v srednjo šolo, nove stvari.. in ji gre vsakodnevno na jok, razdražljiva, utrujena….
Čakamo na obravnavo pri psihologinji, rečen je bilo, da mogoče bi uvedli za 1 leto antidepresive.
Ker ji želim zdaj pomagati še vedno na drugačen način ji zdaj 1 teden dajem Dominor 2xdnevno. Danes sem ji pa dopoldan dala śe Persen 1 tbl.Bi rekla da je popoldan stanje velik boljše, zjutraj in zvečer je pa še kriza. Imate kakšno idejo, kako bi to skombinirale, da bi bilo najboljš pokrito delovanje.
Mislim, da je najboljše, da ji zdaj pomagam, da se malo normalizira in kakšen mesec jemlje magari oboje in potem počasi zmanjšujemo. Kako pa ta zdravila vplivajo na sposobnost učenja?
Hvala za nasvet in lp

Pozdravljeni cofek1234!

Kot ste že sami ugotovili, se je pri vaši hčerki nakopičilo precej skrbi s katerimi se nekoliko težje spopada … V kolikor se razdražljivost, jok in depresivno počutje stopnjuje in postaja vse pogostejše in so morda motena tudi vsakodnevna opravila oziroma se deklica kakorkoli izogiba soočanju s težavami, je to znak resnejšega stanja. Potreben je razumevajoč pristop, veliko pogovorov in obvezno reševanje konfliktov, s katerimi se dekle težko spopada. Če je vaša hči zelo razdražljiva ob pogovorih, je včasih bolje izbrati strokovni pristop v obliki terapij pri psihologinji. Potreben je proces spreminjanja razmišljanja, ki pa ne more steči, če je človek preveč obupan in nima volje do “ozdravitve”. V takih primerih so zelo dobra podpora antidepresivi, ki so pravzaprav včasih nujno potrebni, da se sam proces zdravljenja/spreminjanja sploh lahko prične. Niso nič škodljivi in tudi telo se nanje ne navadi. Seveda lahko izberete alternativno zdravljenje in poljubno kombinirate tablete Persen in Dominor. Bo pa potrebno jemanje slednjih vsaj 3 mesece. Šele potem bo morda smiselno zmanjševanje odmerjanja. Niti antidepresivi niti slednja dva ne vplivajo na sposobnost učenja. Pravzaprav še nasprotno – učenje bo lažje, ko bo deklica bolje razpoložena in manj tesnobna. Boljša bo koncentracija in lažje se bo poglobila v pridobivanje novega znanja.

Vsak sam se najbolje pozna. Ugotovita, kaj ji najbolje odgovarja … in naj si zaupa pri izbiri. Naj se ima rada in naj ne izgubi vere v to, da se bo stanje izboljšalo. Včasih je potrebno manj včasih več časa, da neke težave rešimo. Vse pa je v volji človeka in v prepričanju, da je težavo možno rešiti. Vse dobro na njeni poti!

Srečno,

Mojca Pintar, mag. farm.

New Report

Close