Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Amoksiklav

Amoksiklav

Spoštovani!
Noseča sem 21 tednov. Zaradi prisotnosti bakterije e coli v urinu sem dobila antibiotik amoksiklav za 10 dni. Po petih dneh jemanja se mi je pojavilo hudo glivično vnetje nožnice (kljub preventivi z mlečnokislinskimi svečkami).
Ko sem malo brskala po internetu,sem zasledila odgovore urologov in ginekologov,da je za preprost uroinfekt dovolj 7 dni jemanja ali celo še manj. Lahko torej jemljem 7 dni,da vaginalna flora malo prej pride k sebi,ker je res hudo?
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Običajno se Amoksiklav uporablja 5-10 dni, za uroinfekt naj bi bilo dovolj tudi že 7 dni. Prosim pogovorite se s svojo ginekologinjo glede predčasnega prenehanja antibiotika, včasih obstajajo razlogi za daljše jemanje. In glede na to, da ste noseči in da je stanje zelo hudo kar se tiče na novo nastale glivične infekcije, vam toplo priporočam, da z ginekologinjo rešita tudi to težavo. Morda vam bo morala predpisati protiglivično zdravilo (navadno v nosečnosti priporočajo Canesten) in vaginalne globule z mlečno kislino, ki se dobijo le na recept. Kot samopomoč za preventivo pa si lahko pomagate s probiotiki v kapsulah za vaginalno uporabo. To vam tudi v nosečnosti ne bo nič škodilo.

Upam, da boste nastalo situacijo uspešno in čimprej rešili. Vse dobro za naprej.
Mojca Pintar, mag. farm.

Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme…

Zaradi vnetja v čeljusti (pod zobom) jemljem Amoksiklav. Danes bo 10 dni kar sem začela. Čeprav je oteklina že šla nazaj, čutim, da v čeljusti pod zobom še vedno ni vse pozdravljeno.
Naslednja faza je da dam zob ven, toda pregled imam šele v začetku marca, za poseg pa še nimam datuma.
Ker se bojim, da se bo vnetje poslabšalo oz. bom spet vsa otekla me zanima, če lahko nadaljujem z jemanjem Amoksiklava oz. koliko časa je dovoljeno jemanje?

Hvala in LP.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Svetujem vam, da se o vaših težavah čim prej pogovorite z vašim zobozdravnikom, ki vam bo tudi povedal, koliko časa morate še jemati antibiotik. Zdravnik je edini, ki lahko odloči o trajanju antibiotične terapije. Poleg tega vam bo svetoval tudi o nadaljnjih ukrepih in morebitni protivnetni terapiji.

Lep pozdrav,
Maja Zupan, mag.farm.

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close