Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Moška plešavost

Moška plešavost

Pozdravljeni.

Moj mož je začel pri 43 izgubljati lase na vrhu glave. Zanima me ali obstajajo kakšni preizkušeni izdelki, ki bi pomagali ublažiti to težavo s katero vemo, da se moški slej ko prej morajo soočiti.

Hvala za vaš nasvet.

Pozdravljeni!

Najprej bi povedala, da je več možnih vzrokov za pojav plešavosti pri moških. Lahko je povezano z drugimi boleznimi, stresom ali z zdravili. Tako da, če vaš mož redno jemlje kakšna zdravila, bi bilo morda smiselno najprej preveriti, če je težava v tem. Če so ti razlogi izključeni, gre po vsej verjetnosti za androgeno plešavost (hormonsko odvisno). To vrsto plešavosti potrdi dermatolog in zanjo obstajajo zelo dobra zdravila, ki preprečijo nadaljnjo izgubo las ter vzpodbujajo ponovno rast las (v kolikor so lasni mešički še dejavni). V tem primeru razna prehranska dopolnila in kozmetični pripravki, kot so šamponi, losjoni ipd. ne verjamem, da bodo v pomoč.
Pripravke, ki se dobijo na tržišču, je potrebno uporabljati najmanj 4 mesece, da se pojavi učinek. Navadno se priporoča trajna uporaba. Če se uporaba prekine, se v približno 4 mesecih ponovno vzpostavi staro stanje.
Na razpolago ima tablete Propecia, ki se dobijo le na recept, jemati pa jih je potrebno redno enkrat na dan. V prosti prodaji se dobi dermalna raztopina ali pena Regaine, ki jo je potrebno vtirati na predele plešavosti redno 2x dnevno.

Lep pozdrav,
Mojca Pintar, mag. farm.

New Report

Close