Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Zaldiar

Zaldiar

Zdravo. Imam vprašanje glede zdravila zaldiar. Uživam ga približno 2 meseca in ga bom še okoli 1 mesec. Zaužijem pa 3-5 šumečih tablet na dan. Zanima me, ali ima to lahko kakšne telesne posledice? Zakaj ga jemljem? Na začetku zaradi bolečin, zdaj pa mislim, da sem odvisen. Moje drugo vprašanje pa je kako sedaj zaldiar upustiti? Kar naenkrat sem že poiskusil prekinit, vendar sem imel, abstinenčne simptome. Naj torej tableta znižujem postopoma ali vseeno kar prekinem in pač potrpim to “krizo”? Upam na kakšen odgovor, hvala. lp

Zdravo!

Zdravilo Zaldiar je namenjeno za simptomatsko zdravljenje srednje hudih do hudih bolečin in se pod nobenimi pogoji ne sme jemati dlje, kot je nujno potrebno. Če se zdravljenje ponavlja ali če ga zaradi narave in resnosti bolezni izvajamo dolgo časa, je potrebno pozorno in redno spremljanje s strani zdravnika. Če zaužijete običajni odmerek, ki je 1-2 tableti, in je čas med posameznimi odmerki najmanj 6 ur, potem takem ste lahko brez skrbi, to ne bo imelo telesnih posledic na dolgi rok. Odtegnitvenim simptomom se lahko izognemo s postopnim zmanjševanjem odmerka, zlasti po dolgotrajnem zdravljenju. Zato svetujem, da se z vašim zdravnikom dogovorite za postopno odvajanje od tablet.

Lep pozdrav,
Mojca Pintar, mag. farm.

New Report

Close