Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje mirzaten

mirzaten

Pozdravljeni,
še enkrat vam pišem o isti temi (zaradi težav z računalnikom verjetno prvega pisanja niste prejeli).

Skratka, zaradi nespečnosti so mi predpisali mirzaten. Zvečer, 60 min po zaužitju tablete (15 mg), sem postal zelo omotičen, šibek, sediran, v žrelu sem izgubil občutke. Šel sem v posteljo. Pred očmi so mi poplesavale razne podobe,očesne mišice so rahlo trzale. Bolele so me vratne mišice in glava. Spal nisem nič. Tudi naslednjo noč ne.
Seveda teh tablet nisem jemal.
Po 36-tih urah sem še vedno omotičen, imam še grenak okus v ustih, občutki v žrelu pa tudi niso taki kot so bili prej. Vrat in glava me še nekoliko bolita. Postal sem slabe volje in nekoliko depresiven, kar pa prej nisem bil.
Zanima me, če bodo ti učinki sploh izzveneli, oziroma ali imam po zaužitju ene tablete mirzaten lahko trajne posledice na možganih?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,

Robert

Pozdravljeni!

Simptomi, ki jih opisujete so pogosti neželeni učinki tega zdravila, med temi je lahko tudi nespečnost. Po peroralni uporabi zdravila Mirzaten se njegova zdravilna učinkovina mirtazapin hitro in dobro absorbira. 85 % učinkovine se veže na plazemske beljakovine, zato se počasneje povsem izloči iz organizma. Včasih celo šele po 40-ih urah ali več. In to obrazloži, zakaj so simptomi vztrajali še tudi po 36-ih urah.
Lahko ste brez skrbi, posledic na možganih zaradi tega ne boste imeli. Vam pa svetujem, da se z vašim zdravnikom posvetujete o nadomestnem zdravilu za zdravljenje vaše osnovne težave.

Pozdrav,
Mojca Pintar, mag. farm.

New Report

Close