Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje dojencek in kolike

dojencek in kolike

Imam stiri tedne starega dojencka. Ima krce. Vsako jutrovdobi Bio gaya z d vitaminom. pred obrokom mu zelim dajati Antiflat ali Sab simplex kapljice. Ker sem nekje prebrala da bi se oboje kapljice maj dajale ld 4X NA DAN pred obrokom me zanima ali lahko kombiniram? 😮zjutraj tirej bik gaya pred obroki pa enkrat antiflat enkrat sab simplex. Ali pa bi bilo mozno dajati sub simplex vevkrat na dan? V kolikor lahko…me zanima koliko kapljic. V bavodilih pise 15/16. Skrbi me da bi bilo prrvec pred vsakim obrokom saj otrok papca na 2-3 ure. In to je v 24-ih urah veliko obrokov. Zelela bi mu pac te ali tiste druge kapljice dati pred vsakim ovrokom. Ker pomagajo. Hvala in lp.

Pozdravljeni!
Kapljice Biogaia z vitaminom D in Sab Simplex lahko kombinirate. Uporaba enkrat Antiflat, enkrat Sab Simplex kapljic pa ni smiselna, saj oboje vsebujeta učinkovino simetikon. Razlika je le, da se pri nas dobijo kapljice Sab Simplex, v Avstriji pa kapljice Antiflat. Tako da, Sab Simplex kapljice uporabljajte 4x/dan 15 kapljic pred obrokom ali med obrokom. Če se otrok hrani po stekleniki, jih lahko tudi dodate v mleko, Biogaia kapljice z vitaminom D pa 1x/dan 5 kapljic.
Če vidite izboljšanje po jemanju Sab Simplex kapljic, se lahko odmerek tudi poveča. Gre namreč za površinsko aktivno snov, ki zmanjša mehurčke in tako ni napenjanja.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag. farm

New Report

Close