Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Izpadanje las

Izpadanje las

Spoštovani!
Upam da mi boste lahko kakorkoli pomagali,ker sem popolnoma obupana 😭😭😭
Moja težava je izpadanje las..prekomerno izpadanje las…
Pred letom dni sem prestala ločitev s partnerjem,stvari še zdaleč niso urejene,tako da sem konstantno v stresu…
Pred 5 meseci sem prenehala jesti kontracepcijske tabletke…
Shujšala..
Imela premalo železa…ki je zdaj vredu..

Veliko dejavnikov ki je lahko sprožilo moje stanje…

Glede na to da imam 3 različne dolžine novih lask,predvidevam,da mi lasje izpadajo najmanj pol leta,pa nisem opazila prej…dokler se mi nad čelom niso zelo zredčili,čop je postal 1x tanjši…lasje pa z vsakim česanjem,potegom z roko skozi lasišče izpadli…

Moja največja težava je,da mi izpadajo zraven mojih dolgih las,tudi novi,kratki…in zaradi tega sem v popolnem stresu..😭😭😭

Novih lask imam polno,saj pravim, različnih dolžin,čisto novi so dolgi komaj cm… Ampak ti daljši /6cm,3 cm izpadajo skupaj z ostalimi…

In to izpadanje se ne umiri…2 meseca sem pozorna…prej pa tako ali tako nisem bla,ker se še ni poznalo…

Naredila sem osnovno krvno sliko,ki je ok..ščitnica pred 6 meseci ok,ginekološko ok…

Bila sem pri dermatologu,ki je postavil diagnozo telogeni efluvij in dobila injicirani Flosteron,katerega dobim čez 2 in 5 tednov še enkrat..

Lase umivam s Fitoval šamponom,jem B-complex, neoluščeno proso, mineral MSM, 1X na teden železo , …nobenega izboljšanja..

Naslednji teden grem preveriti še zobe,če so vredu..

Strah me je,da bom ostala brez las in to je tako močno načelo mojo samozavest, da bi samo jokala in jokala..

Upam da bo Flosteron vsaj malo izboljšal stanje,drugače nevem kaj bom..Injekcijo sem dobila ta torek..

Kako je s hormoni,nevem..možno da so se mi porušili, saj sem KT jedla 10 let…
Istočasno sem prenehala jesti antidepresiv,ki sem ga jemala več let..

Neizmerno bi si želela Vašega nasveta,pomoči,dokler ne bo prepozno,dokler se mi res ne bo pričela delati vidna pleša..

Kaj mi svetujete? Kakšno preiskavo naj opravim? S čim si naj pomagam?
Ker novi lasje poženejo očitno takoj,ampak trenutno izpadajo tudi oni 😭😭😭😭

Se opravičujem za tako dolg mail, želela sem Vam čimbolj podrobno opisati težavo in podati čimveč informacij..

Najlepša hvala za Vaš čas in lepo prosim za čimprejšnji odgovor..saj se mi vsak dan brez rešitve zdi izgubljen…

Pozdravljena!

Pri telogenem efluviju lasje ne izpadajo neprekinjeno, ampak se to konča. Morate tudi upoštevati, da lasje rastejo s povprečno hitrostjo 1,3cm/mesec, kar pomeni, da če imate dolge lase, bo trajalo nekaj časa, da tudi novi lasje dosežejo dolžino starih las.
Izmed drugih vzrokov, zaradi katerih pride do telogenega efluvija sta hud stres in slabokrvnost, ki sta se oba pojavila pri vas.
Glede na to, da šampon in tablete proti izpadanju las že uporabljate, vam bi svetovala, da s tem kar nadaljujete.
Se pa po številnih lekarnah izvaja tudi pregled lasišča, kjer vam s kamero pogledajo vaše lasišče in zraven še svetujejo. Tako da lahko v bližnji lekarni povprašate še o tem pregledu lasišča in da vas naročijo nanj.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag. farm.

New Report

Close