Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje ZOLOFT in zanositev

ZOLOFT in zanositev

Spoštovani!

nekaj let se že zdravim zaradi sekundarne neplodnosti, vzroka ne najdejo (sem brez menstrucije , stara 7), možnosti za naravno zanositev so res majhne (saj tudi ob polni stimulaciji z gonadotropini nisem zanosila).
V zadnjem času se soočam z depresijo in/ali izgorelosjo (motnje govora, koncentracije, nenehna utrujenost, brezvoljnost, razdražljivost….) bila sem obravnavana pri nevrologu, ki mi je poleg MR glave svetoval in predpisal Zoloft, ki naj bi bil tudi v primeru zanositve relativno varen.
prosim za nasvet (jemljem 50mg) ali je res dovolj in varno, če ga opustim takoj, ko bi bil test nosečnsoti pozitiven (dalam ga na 1 mesec, sedaj bi ga na 14 dni) ali tvegam preveč in kljub takojšni opustitvi ostane preveč zdravila v telesu oz. bi ga morala opustiti že pred zanositvijo.
ker bi bila nosečnost zaželjena (kljub temu, da je malo verjetna) nimam kontracepcije in imava torej redne nezaščitene odnose.

hvala !

Spoštovani!

Zadnje raziskave so potrdile, da je sertralin (Zoloft) eden izmed najvarnejših antidepresivov in se lahko pod zdravniškim nadzorom jemlje tudi v nosečnosti.
Ugodni učinki Zolofta se pokažejo šele ob rednem jemanju, zato bi nenadna prekinitev zdravljenja lahko naredila veliko več škode za vas in plod, kot pa nadaljnje jemanje zdravila.
Obširneje je o tej temi že pisal kolega dr. Boštjan Martinc.

Lep pozdrav,
Maja Zupan

Maja Zupan, mag.farm.

New Report

Close