Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Elevit Pronatal

Elevit Pronatal

Spoštovani!
Prejšnji teden sem kupila paket 100 filmsko obloženih tablet Elevit Pronatal. V navodilih sem prebrala, da jih je potrebno hraniti na temperaturi do 25 stopinj celzija. Ker nas je v tem tednu dosegel vročinski val, je v našem stanovanju že cel teden temperatura okoli 28 stopinj celzija, čeprav ponoči zračimo prostore in imamo čez dan spuščene rolete. Sedaj se sprašujem, če so tablete sedaj sploh še primerne za uživanje, če so izgubile učinkovitost ali morda celo postale škodljive? Ne bi jih rada zavrgla, saj imam še skoraj celo škatlico in ni bila poceni, vendar pa se tudi bojim, da bi škodovala zarodku. Na morju sem iste tablete 14 dni hranila v hladilniku, vendar sem jih po vrnitvi domov zavrgla, ker sem izvedela da jih ne smem imeti v hladilniku . So lahko v hladilnuku shranjene tablet tudi škodovale zarodku? Hvaležna vam bom za nasvet!

Pozdravljeni!

Gre se za to, da je rok uporabe tablet določen tako, da testirajo stabilnost zdravila, če je le-to hranjeno pri najvišji temperaturi 25°C. To v praksi pomeni, da če ste ga nekaj dni hranili pri temperaturi 28°C, se rok uporabnosti skrajša za kak teden, kar je pri roku uporabnosti npr 2 leti zanemarljivo.
Kje ste pa dobili informacijo, da se tablete Elevit ne smejo hraniti v hladilniku? Ker v hladilniku bi na stabilnost vplivala kvečjemu vlaga, ampak glede na to, da je vsaka tableta v zdravilu Elevit zapakirana posebej in so v pretisnem omotu, ki je nepropusten za vlago in zrak, le-ta ne bi smela vplivati.
Tako da z vašimi tabletami je vse v redu in jih lahko varno uporabljate še naprej.

lep pozdrav,
Tina Ghori, mag. farm.

New Report

Close