Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje tablete za sladkorno

tablete za sladkorno

Pozdravljeni!

Imam sladkorno bolezen že tri leta, jemati moram tablete Aglurab 850 mg.
Ko sem “staknila” to bolezen sem imela sladkor malo manj kot 17, zdaj pa s pomočjo teh tablet in predvsem hrane (zelo pazim, kaj in koliko pojem) držim sladkor do največ 7,5.
Vse vredu, vendar pa imam že kar nekaj časa probleme in so čedalje hujši zaradi teh tablet – Aglurab. Po njih dobim hudo “drisko”, po domače povedano.
Tako moram vsako jutro, še preden sploh zajtrkujem, iti najmanj 4-krat na blato, nič bolje ni potem čez dan, zelo velikokrat moram na stranišče.
Ne vem kaj naj še naredim, kako naj si pomagam. Resnično je to ovira, da bi šla kam, si ne morem privoščiti, saj nikoli ne vem, kdaj bom morala leteti v WC… Že če grem npr. samo v trgovino, moram vmes na WC… Verjemite, to res ni niti najmanj prijetno.

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje, kako si naj pomagam. Ali obstajajo kakšne druge enako učinkovite tablete, ki bi jih mogoče lahko poskusila, da bi videla, kako bi prenesla jih?
Ali pa bi si lahko pomagala kako drugače, npr. da bi mogoče jemala zraven teh tablet, ki jih že moram jemati – ne vem, npr. kakšne dodatke, da bi me vsaj malo zaprlo? Upam, da me razumete prav.

Hvala že vnaprej za nasvete,

lp

Pozdravljeni!

Sladkor imate 7.5 na tešče ali po jedi? Ker če je po jedi 7,5, je to ok, če pa je toliko na prazen želodec, gre še vedno za povišano vrednost. Driska in pogosto odvajanje blate je zelo pogost stranski učinek zdravila Aglurab. Svetovala vam bi, da to poskusite urediti s probiotiki ali pa da si skuhate čaj suhih borovnic. Če pa to še vedno ne bi pomagalo, se bi bilo smiselno pogovorit z vašim diabetologom glede same terapije.

lep pozdrav,
Tina Ghori

New Report

Close