Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje vnetje mehurja

vnetje mehurja

Pozdravljeni, pred enim mesecem sem imela vnetje mehurja. Jemala sem brusnične kapsule in Canephron, grela, bila v stanovanju, vendar sem pristala na antibiotikih Nolicin cca 10 dni, ker mi je voda kar močno uhajala in brez antibiotikov se ni ustavilo. Zdaj se mi je spet pojavilo že cca 3 dni, vzela sem Nolicin vendar ni prijel, zdravnica mi je dala Primotren. Nekateri pa jemljejo MacroBid 100 mg kapsule – moja kolegica, ne vem ali ta povzroča manj stranskih učinkov, ker meni je po vseh tabletah slabo.
Kateri antibiotik od zgoraj naštetih povzroča najmanj stranskih učinkov in prime hitreje?

Ali lahko zraven jemljem še Canephron oz. kaj mi še priporočate, da ne bom non stop na antibiotikih, ker mi povzročajo tudi alergijo po obrazu in slabosti?

Ali antibiotiki vplivajo na to, da se človek zredi, ker se težko gibljem zaradi operacije kolena, ali probiotiki z prebiotki pomagajo da ne pride do tega?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
o izbiri antibiotika odloča zdravnik glede na mesto, vrsto in jakost okužbe.
Slovenske smernice za zdravljenje nezapletenih okužb sečil navajajo Primotren kot zdravilo izbire.
Neželenih učinkov ne moremo z gotovostjo napovedovati ali se zanašati zgolj na statistiko in izkušnje drugih uporabnikov. Pomembno je, da zdravilo jemljete po navodilih in v primeru pojava resnih neželenih učinkov, ponovno obiščete zdravnika. Primotren jemljite po jedi, z veliko tekočine, tudi čez dan pijte večje količine tekočine. Izogibati se je potrebno pitju alkoholnih pijač.
Z jemanjem Canehron –a lahko nadaljujete kljub Primotrenu. Canephron poveča izločanje urina in pospeši izpiranje bakterij, ter vezavo le-teh na sečila. Pri pogostejših vnetjih se svetuje 12 tedenska kura (s Canephronom).
Antibiotiki ne vplivajo na povečanje telesne teže. V nekaterih primerih je kot neželen učinek naveden slabši apetit, vendar zaradi kratkega časa jemanja ne pričakujemo izgube telesne teže.
Na splošno se ob kuri z antibiotikom priporoča uživanje probiotika s tri- urnim presledkom.
Lep pozdrav

New Report

Close