Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje VAGIFEM

VAGIFEM

spoštovani,
lepo bi vas prosila za nasvet. zdravnica mi je predpisala vagifem tablete, težave z suho sluznico v času mene in vnetji mehurja. zanima pa me, ali jih sploh lahko uporabljam glede na to da hodim na redne kontrole torej ultrazvok vratnih žil, dedno po očetu, imela sem 2 mala plaka, ki sta se raztopila in verjetno se bo še kaj to pojavljajo sploh v moji starosti 64 let. ali mi lahko te tablete kaj škodujejo in kako naj uporabljam.
hvala za nasvet. in lepo vas pozdravljam,
mančika

Spoštovani,
omenjene težave s sluznico in vnetji so posledica pomanjkanja estrogena. Z uporabo predpisanega zdravila se pogosto zmanjšajo ali vsaj omilijo, saj delujete na vzrok nastanka težav. Simptome, kot so suha sluznica, si lahko seveda manj učinkovito lajšate s sredstvi, ki jih brez recepta dobite v lekarni.
Natančna navodila glede uporabe zdravila Vagifem vam poda ginekolog. Običajno se prva dva tedna uporablja vsak večer, potem se nadaljuje z najmanjšim učinkovitim odmerkom. Po navadi je to 2x tedensko.
Zaradi lokalne uporabe in majhnega odmerka estradiola v zdravilu Vagifem je ponovitev ali poslabšanje bolezni ožilja manj verjetno kot med sistemskim zdravljenjem z estrogeni, je pa potreben natančen nadzor bolezni.
V kolikor, ste v dvomih, se še enkrat pogovorite z ginekologom in mu zaupajte omenjene strahove.
Lep pozdrav

New Report

Close